کد خبر: 15498 A

کامبوزیا پرتوی در نشستی درباره دلایل دوری از سینما صحبت کرد.

ایران آرت: کامبوزیا پرتوی فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان سینمای ایران  درباره مضمون فیلم تازه‌اش می‌گوید: «این فیلم مثل همه فیلم‌ها، چیزی در خودش دارد که نمی‌شود درباره آن توضیح داد. در حقیقت نمی‌خواهم خط بدهم که همه به دنبال‌‌ همان چیز باشند.»

او درباره تفاوت یا شباهت فیلمش به دیگر آثارش می‌گوید: «حتما شباهت‌هایی وجود دارد. چون نگاه من که تغییر نکرده و این فیلم هم در ادامه جهان‌بینی‌ای است که تا الان به سینما و جهان‌ پیرامون‌ام داشته‌ام».

به گزارش ایلنا، کامبوزیا پرتوی درباره دوری ۱۲ساله‌اش از جشنواره فیلم فجر پس از «کافه ترانزیت» می‌گوید: «۴سال اول رئیس‌جمهور پیشین، اینکه کارگردانی نکردم یک تصمیم خودخواسته بود، ولی در ۴ سال دوم دولت او ممنوع‌الفعالیت شدم. پس از آن، در ۴سال اول دولت آقای روحانی هم سعی کردم فیلم بسازم ولی نتوانستم مجوز بگیرم. فیلمنامه‌ای که در دست داشتم و بعد، این فیلمنامه را جایگزین کردم و توانستم مجوز بگیرم و آن را بسازم. در واقع این فیلمنامه بدون تغییر و ممیزی ساخته شده است».

او درباره حضور سعید آقاخانی که نقش اول فیلمش را ایفا می‌کند می‌گوید: «سعید آقاخانی در «کامیون» نقش جدی دارد و من خیلی از نتیجه کار او راضی هستم. یعنی فکر می‌کنم یکی از شانس‌هایی که این فیلم داشت، حضور آقای آقاخانی بود. بعدا شما هم این فیلم را ببینید به این نتیجه خواهید رسید».

کارگردان «کامیون» درباره پیش‌بینی‌اش از اتفاقی که در جشنواره سی و ششم برای فیلمش می‌افتد، می‌گوید: «نمی‌توانم پیش‌بینی کنم ولی خیلی خوشحالم که فیلم من به قید قرعه برای افتتاحیه برنامه سینمای دوستان مطبوعاتی انتخاب شد و امیدوارم شروع خوبی برای آن‌ها باشد».

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده برگزار خواهد شد.

 

احمدی نژاد کامبوزیا پرتوی سعید آقاخانی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین