کد خبر: 1464 A

نامزدهای جوایز اسکار 2017 در حالی گرد هم آمدند که جای کارگردان ایرانی در بین آن‌ها خالی بود.

ایران آرت  : علی افتخاری : 163 نامزد اسکار هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار روز دوشنبه در سی و ششمین ضیافت سالانه نامزدهای اسکار گرد هم آمدند.

این مراسم به میزبانی هیئت رئیسه آکادمی علوم و هنرهای سینمایی در بورلی هیلتن برگزار شد. آنچه به چشم می‌خورد غیبت اصغر فرهادی، کارگردان فیلم "فروشنده" بود که یکی از نامزدهای جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان است.

فرهادی به تازگی اعلام کرد در اعتراض به دستور اجرایی اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در منع سفر شهروندان هفت کشور با اکثریت مسلمان از جمله ایرانیان به آمریکا، در مراسم اسکار امسال شرکت نمی‌کند. او در 2012 با "جدایی نادر از سیمین" برنده جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان شد.    

غیبت فرهادی در سخنرانی شریل بون آیزاکس رئیس آکادمی مورد توجه قرار گرفت. او گفت: همه ما می‌دانیم الان چند صندلی خالی در این اتاق هست که ما را به اعضای فعال تبدیل می‌کند.Oscar Nominees Luncheonآیزاکس همچنین بدون آن که از ترامپ نام ببرد، گفت: هنر مرز ندارد. جوامع قوی هنر را سانسور نمی‌کنند، بلکه از آن تجلیل می‌کنند. مرزها نباید مانعی در برابر هیچ یک از ما باشد.

سخنان آیزاکس با تشویق زیاد حاضران در مراسم روبرو شد.  

مانند همیشه ضیافت سالانه نامزدهای اسکار با عکس دسته جمعی نامزدها به پایان رسید.

جیمی کیمل اجرای مراسم جوایز اسکار امسال را به عهده دارد که 26 فوریه (بامداد دوشنبه 9 اسفند به وقت ایران) در دالبی تیه‌تر در لس آنجلس برگزار می‌شود.

 

اصغر فرهادی اسکار فیلم فروشنده
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین