کد خبر: 1451 A

هومن سیدی شب گذشته در برنامه «هفت» حاضر شد و توضیحات جالبی درباره فیلم جدیدش داد.

ایران‌آرت: هومن سیدی شب گذشته در برنامه «هفت» حاضر شد و توضیحات جالبی درباره فیلم جدیدش داد. این بازیگر-کارگردان با توجه به «احتیاط وحشتناک» وزارت ارشاد در صدور پروانه ساخت، فیلم‌های جشنواره فجر امسال را شبیه به هم و یک شکل دانسته است. سیدی همچنین از احتمال کنار گذاشتن بازیگری صحبت کرده است.

هومن سیدی که سال گذشته با فیلم «خشم و هیاهو» در جشنواره فیلم فجر حاضر شده بود امسال فیلم جدیدی را کارگردانی نکرده است، اما با بازی در دو فیلم اول «مادری» و «آذر» در جشنواره سی‌وپنجم نیز حضور دارد. این بازیگر و  کارگردان دیشب مهمان برنامه «هفت» بود و درباره فیلم‌نامه تازه‌اش این‌طور توضیح داد: «امسال برای جشنواره فیلم نداشتم. چون آماده‌سازی فیلمنامه طول کشید و تقاضای پروانه ساخت آن یک ماه پیش ارسال شد اما هنوز پاسخی نگرفتیم. گویا ارشاد با احتیاط بسیاری روی فیلمنامه متمرکز شده است. امیدواریم تا اسفندماه تکلیف آن مشخص شود و به سراغ انتخاب بازیگران برویم.»
او با انتقاد از رویکرد ارشاد، به بازتاب این اتفاق در جشنواره فیلم فجر اشاره کرد و گفت: «طبیعتا ماحصل این احتیاط وحشتناک را باید امروز و در این جشنواره دید. فیلم‌های شبیه به هم و یک شکل که هیچ اتفاق خاصی در آن‌ها رخ نمی‌دهد.»
او در ادامه درباره فیلم جدیدش این‌طور توضیح داد: «نام فیلم بعدی‌ام «مغزهای کوچک زنگ زده» است. یک فیلم ملودرام که تاکنون این‌قدر بر روی فیلمنامه یک فیلم وقت نگذاشته بودم و این به تجربه فیلم‌های قبلی‌ام بازمی‌گردد.»
به گفته او این فیلم به لحاظ پروداکشن و فضاسازی، سخت‌ترین فیلمی است که تاکنون ساخته‌: «ساخت این فیلم هزینه زیادی هم دارد. به توافق اولیه با حامد بهداد برای بازی در این فیلم رسیدیم. فیلم بازیگران بسیاری دارد که نقش‌های مهمی دارند.»
او در پایان این گفت‌وگو درباره ادامه دادن روند بازیگری در سینما نیز این‌طور اظهار نظر کرد:‌ »اگر همچنان بازیگری  هیچ چیز تازه‌ای برای من نداشته باشد و نقش جدیدی پیدا نکنم، به زودی بازیگری را کنار می‌گذارم و بر کارگردانی و تهیه کنندگی تمرکز می‌کنم. من فیلمسازبودن را همواره ترجیح داده‌ام.»

 

 

 

هومن سيدي
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین