کد خبر: 1420 A

من با خبرنگارانی که در پشت صحنه فیلم حاضر شدند مواجه بودم و روی سخنم با آن‌ها بوده نه همه، چون آدمی هستم که به طرف مقابلم اهمیت می‌دهم حتی دعوا هم که می‌کنم در حالت خودم هستم و در آن لحظه شرکت می‌کنم. زمانی که عصبانی هستم نیز همین طور. تا جایی که توان داشته باشم چنین می‌کنم.

ایران‌آرت: لیلا حاتمی در نشست رسانه‌ای فیلم رد خواب بیان کرد: من با چند خبرنگاری که در پشت صحنه فیلم برای مصاحبه آمده بودند مواجه بودم و روی سخنم با آنها بوده است نه همه.

به گزارش ایسنا، این بازیگر فیلم در نشست رسانه‌ای "رگ خواب" در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر برخوردش در پشت صحنه این فیلم با خبرنگاران اظهار کرد: من مسئول رفتار دیگران نیستم. با این که تعصب صنفی دارم اما اصلاً به موضوع به شکل‌های مختلف گروهی نگاه نمی‌کنم.  همچنین همیشه برایم جای تعجب است که پرستاران به نقش یک پرستار در فیلم اعتراض می‌کنند. به عقیده من این موضوع از خود کم‌بینی است.
او ادامه داد: من نگاه متعصب این‌چنینی ندارم و از هم‌صنفی‌هایم این‌طور دفاع نمی‌کنم. من با خبرنگارانی که در پشت صحنه فیلم حاضر شدند مواجه بودم و روی سخنم با آن‌ها بوده نه همه، چون آدمی هستم که به طرف مقابلم اهمیت می‌دهم حتی دعوا هم که می‌کنم در حالت خودم هستم و در آن لحظه شرکت می‌کنم. زمانی که عصبانی هستم نیز همین طور. تا جایی که توان داشته باشم چنین می‌کنم. 

او ادامه داد: عده‌ای بدون آنکه آماده باشند عملاً مزاحم می‌شوند و خودشان می‌دانند جایشان آنجا نیست و من نیز به دلیل ارزشی که آدم‌ها برایم دارند آن افراد را ادب می‌کنم و این کار را تا همیشه و ابد خواهم کرد.
این بازیگر در بخش دیگری از صحبت‌هایش در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگارن مبنی بر مصنوعی بودن نقشش بیان کرد: خیلی وقت‌ها بسیاری از حرکات آدم حتی در زندگی شخصی نیز تصنعی است و من آن را دوست دارم و می‌پسندم. زمان‌هایی آدم آنقدر بدبخت می‌شود که خودش زمینه را برای خودش حادتر می‌کند که این اتفاق در فیلم لیلا هم بود. من متخصص نیستم اما وقتی نقشی را اجرا می‌کنم درون آن نقش می‌روم و به آن فکر می‌کنم.
حاتمی همچنین در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر ضد مرد بودن این فیلم گفت: فکر می‌کنم مجال ساختن فیلم‌های برعکس چنین موضوعی را نداریم و این دلیل نداشتن اتفاقی برعکس از موضوعی که در فیلم رخ داده نیست. شاید دلیل انتخاب مردها و نشان دادن خیانت آنها نیز همین باشد.
معصومه بیات (فیلمنامه‌نویس) نیز با بیان اینکه من نیز روزنامه‌نگار و از جنس خودتان هستم در بخش دیگری از این نشست اظهار کرد: سعی کردم آنچه برایم درونی بوده را بنویسم و به همان شکل ساخته شود. نزدیک بودن بازی حاتمی به آنچه نوشته بودم نیز برایم مهم بود.
او همچنین درباره ضدمرد بودن فیلم و اینکه در بیشتر فیلم‌های امسال جشنواره به این موضوع پرداخته شده است، اظهار کرد: خدا نکند که این فیلم ضدمرد باشد. دلیل نمی‌شود یک مردی کاری را انجام می‌دهد، همه مردها نیز همین طور باشند. فکر می‌کنید موضوع چیست که فیلمهایی با این تم ساخته می‌شود. شاید خود ما زن‌ها این کار را انجام می‌دهیم. به قول فیلم «فروشنده» که امیدوارم جایزه اسکار را ببرد زن‌ها هستند که جامعه سنتی را  حفظ  می‌کنند. استفاده از کلمات فمنیست اشکال ایجاد می‌کند و دوست ندارم کلمه‌ای برای اتفاق داستان پیدا کنم. آیا برای بیان درونیات یک زن باید اصطلاح فمنیست را انتخاب ‌کنید؟
حمید نعمت الله کارگردان فیلم نیز به دلیل حضور در صحنه فیلمبرداری در زابل در نشست رسانه‌ای حاضر نبود و در ابتدای نشست از طریق تماس تلفنی چند کلمه‌ای برای خبرنگاران صحبت کرد و از اینکه نتوانسته در نشست حاضر شود اظهار تاسف کرد.
به گزارش ایسنا، کوروش تهامی، اصغر پیران، لیلا موسوی (بازیگران)، محمدرضا میرزامحمد (طراح صحنه)، سهند ترابی (چهره‌پرداز)، فرشاد محمدی (مدیر فیلمبرداری)سهراب پورناظری(موسیقی متن) نیز از دیگر حاضران نشست رسانه‌ای این فیلم بودند.
فیلم «رگ خواب» به درونیات یک زن می‌پردازد که با خیانت یک مرد مواجه می‌شود.

 

 

 

لیلا حاتمی فیلم رگ خواب
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین