کد خبر: 1394 A

به «کارگر ساده نیازمندیم» امیدوارم؛ چون فضایی در آن حاکم است که هر فیلمسازی نمی تواند در آن فیلم بسازد.

ایران‌آرت: منوچهر هادی امسال با فیلم «کارگر ساده نیازمندیم» در بخش اصلی جشنواره فیلم فحر حضور دارد.

منوچهر هادی کارگردان سینما، امسال با فیلم سینمایی «کارگر ساده نیازمندیم» در بخش اصلی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

این کارگردان در خصوص کیفیت اثر جدیدش به باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: این فیلم در قیاس با دیگر آثارم قطعا چند گام جلوتر است چون با استفاده از تجربه آن فیلم‌ها، در دل «کارگر ساده نیازمندیم» رفتم. 
کارگردان «من سالوادور نیستم» تصریح کرد: به «کارگر ساده نیازمندیم» امیدوارم؛ چون فضایی در آن حاکم است که هر فیلمسازی نمی تواند در آن فیلم بسازد. مگر اینکه مانند من آن لحظات، لوکیشن‌ها و... را لمس و در آن زندگی کرده باشد، آدم‌هایش را بشناسد و با آن‌هاارتباط برقرار کند، محله‌هایی که ساکنانش با فقر دست و پنجه نرم می کنند و اساسا معضل اجتماعی و بزهکاری در کنار آنهاست. 
هادی با اشاره به حرف اصلی فیلم «کارگر ساده نیازمندیم»، بیان کرد:حرف کلی که درباره سوژه این فیلم می توانم بگویم، پرداختن به اختلاف طبقاتی موجود در جامعه ما است که بیداد می کند که در قالب داستانی جذاب نشان داده می شود. 
وی با اشاره به جایگاه این فیلم در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر و در قیاس با دیگر آثار، اظهار داشت: باید بقیه فیلم‌های حاضر در جشنواره را دید و بعد قضاوت کرد. اما بیشترین شانس را در بخش بازیگری داریم چون هرکدام از بازیگران، بازی‌های متفاوتی ارائه دادند. 
وی عنوان کرد: طراحی صحنه و لباس عجیب و سختی داشتیم. ضمن اینکه برای صداگذاری و صدابرداری نیز وقت زیادی صرف شد، همه این‌ها شانس کاندید شدن را دارند، اما منوط به دیده و قضاوت شدن در کنار دیگر فیلم‌های جشنواره است. 
هادی در پایان با اشاره به لزوم تنوع ژانر در سینما بیان کرد: جامعه ما نیاز به تولید آثار متفاوتی با موضوعات مختلف در سینما دارد. سینما، سینماگر، سینما دار و... نیاز به تولید فیلم‌هایی با موضوعات و ژانرهای مختلف برای رونق چرخه اقتصادی خود دارد تا بتوانیم در آن فیلمی مانند «کارگر ساده نیازمندیم» هم بسازیم. 

 

 

منوچهر هادي
ارسال نظر