کد خبر: 1363 A

ایران آرت : مازیار میری کارگردان و تهیه کننده فیلم سینمایی «سارا و آیدا» در نشست خبری این فیلم در کاخ جشنواره گفت: وقتی امروز می‌خواستم اینجا بیایم از مدیر تولیدمان خواستم بگردد و یک بز پیدا کند که شاخ داشته باشد و بیاورد تا کمپین شاخ بز راه بیندازیم اما هرچه گشت پیدا نکرد و گفت آن عضو محترم شورای شهر آنقدر فعال شده که دیگر هیچ شاخ بزی پیدا نمی‌شود!

میری همچنین به حاشیه روز اول جشنواره فیلم اشاره کرد و گفت: تصویری از روز اول جشنواره در فضای مجازی پخش شد که بسیار غم‌انگیز بود. آقای بهزاد فراهانی پشت در ایستاده بود و به او اجازه ورود نمی‌دادند چون ایشان را نمی‌شناختند.

او با بیان اینکه با دیدن این تصویر غم‌انگیز علاقه‌ای به حضور در کاخ جشنواره نداشتم، گفت: سینما و تئاتر ما مدیون آقای فراهانی و خانواده ایشان است و اگر دوستانی در مدیریت ایشان را نمی‌شناند کار غریبی نیست. اما من می‌خواهم از ایشان عذرخواهی کنم.

شوخی نکردم

تنها پس از پنج دقیقه از آغاز نشست خبری، مشخص شد که هیچ خبرنگاری تمایل به پرسیدن سوالی ندارد و وقتی این مساله با شوخی اعتراض‌آمیز بازیگران فیلم همراه شد، یکی از خبرنگاران از کیفیت پایین «سارا و آیدا» انتقاد کرد و گفت این فیلم به قدری با فیلم‌های پیشین مازیار میری فاصله دارد که ما فکر کردیم فیلم یک شوخی با تماشاگران است.

مازیار میری در پاسخ به این انتقاد تنها به گفتن این نکته بسنده کرد که: من شوخی نکردم؛ این فیلم را ساختم چون فکر می‌کردم درست است.

گفتند پایان فیلم را عوض کنید

همایون اسعدیان که در مقام مجری طرح با فیلم «سارا و آیدا» همکاری می‌کرد پس از این انتقاد گفت: چقدر فضای بدی شده که کسی برای اینکه رک حرفش را بزند و راست صحبت کند باید کلی مقدمه‌چینی و عذرخواهی کند.

این کارگردان خاطرنشان کرد: باور من این است که ما فیلم بسیار آبرومندی ساختیم. هرچند می‌توانستیم فیلم را به گونه‌ای پیش ببریم که تماشاگر برایمان سوت و کف بزند.

اسعدیان ادامه داد: به ما گفته شد ته فیلم را عوض کنید. اما ما پایبند بودیم که خیلی از کارها را انجام ندهیم. هرچند که اگر پایان طور دیگری بود شاید واکنش شما هم جور دیگری بود."

در این نشست پگاه آهنگرانی، غزل شاکری، مصطفی زمانی هم حضور داشتند. 

 

بهزاد فراهانی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر مازیار میری همایون اسعدیان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین