کد خبر: 1334 A

فیلم ماجرای نیمروز به کارگردانی محمدحسین مهدویان شامگاه ۱۵ بهمن ماه و در ششمین روز جشنواره فیلم فجر در برج میلاد برای اهالی رسانه اکران شد و مورد استقبال هم قرار گرفت.

ایران‌آرت: کارگردان فیلم ماجرای نیمروز گفت: تمام تلاش خود را می‌کنیم تا این فیلم در خارج از کشور نمایش داده شود.

به گزارش ایسنا، فیلم ماجرای نیمروز به کارگردانی محمدحسین مهدویان شامگاه ۱۵ بهمن ماه و در ششمین روز جشنواره فیلم فجر در برج میلاد برای اهالی رسانه اکران شد و مورد استقبال هم قرار گرفت. این فیلم به تهیه‌کنندگی محمود رضوی درباره مقطعی از تاریخ معاصر ایران است که نیروهای سپاه به دنبال دستگیری عوامل منافق هستند که دست به ترور شهید بهشتی و شهید رجایی اقدام زده بودند.

مهدویان درباره تحقیقات انجام شده برای این فیلم گفت: آقای رضوی لینک‌ها و ارتباطات خوبی داشت که باعث شد درباره تمام جزئیات فیلم تحقیق و پژوهش کنیم. من به تاریخ معاصر علاقه دارم  و دوست دارم در همین ژانر کار کنم اما فیلم ساختن درباره این دوره‌های تاریخی خیلی سخت است و من هنوز اول راهم.

او بیان کرد: تلاش می‌کنیم که فیلم را در خارج از کشور عرضه کنیم چون از همان ابتدای کار با آقای رضوی قصد داشتیم فیلم را با استانداردهای بین‌المللی برای عرضه در سطح سینمای دنیا بسازیم. در واقع فکر می‌کنیم احتمالا فیلم برای مردم دنیا هم جذاب خواهد بود همان طور که فیلم‌های آنها هم برای ما جذاب است.

در نشست پرسش و پاسخ این فیلم همچنین رضوی در پاسخ به این که چرا اسم چند نیروی اطلاعاتی که مامور پیگیری دستگیری سرگردگان منافق بودند، واقعی ذکر نشده است، توضیح داد: به برخی اسامی به دلیل مسائل امنیتی اشاره نشده، چون بعد از این سال‌ها ممکن است برای آنها مشکلاتی ایجاد شود.

او درباره سرنوشت نوزادی که در پایان فیلم در خانه‌ای پیدا و گفته شد که فرزند مسعود رجوی بوده است، هم گفت: آن بچه در همان تاریخ به پدر مسعود رجوی تحویل داده می‌شود و بعدها در ۱۲ سالگی از مرز کردستان خارج می‌شود.

رضوی همچنین درباره پیش‌بینی‌اش از ارزیابی فیلم در جشنواره فجر با توجه به اتفاقی که سال گذشته برای سیانور رخ داد و در داوری‌ها مورد توجه قرار نگرفت، اظهار کرد: نمی‌توان در کار داورها دخالت کرد اما هر چه پیش آید فیلم در نهایت پیروز است.

به گزارش ایسنا، مهرداد صدیقیان، مهدی پاکدل، احمد مهرانفر، هادی حجازی‌فر هم از بازیگران حاضر در این نشست بودند.

 

فیلم ماجرای نیمروز محمدحسین مهدویان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین