کد خبر: 957 A

مجسمه های کاربردی هنرمند مقیم کانادا «ستاره امین الهی» عصر جمعه هشتم بهمن ماه در گالری مژده رونمایی می شود.

ایران آرت  : «شعر در رگ های چوب» عنوان این نمایشگاه است که امین الهی تعداد هفت مجسمه کاربردی با جنس چوب در ابعاد مختلف را در معرض نمایش قرار می دهد. به خاطر زیبایی بافت چوب وی کمتر از رنگ در این آثار بهره گرفته اما در بعضی از کارها قسمتی از کار رنگ شده و یا بخشی از کار را ورق طلا کشیده است.

او در حدود هفت سال است بر روی آثار این نمایشگاه متمرکز بوده و با حجم و عملکرد بخشیدن به حروف و کلمات فارسی مجسمه هایی کاربردی را می سازد که هر کدام از آن ها با نمایش حروف یا کلمه ای ملهم از شعری هستند که هنرمند خود آن را سروده است. 

در نگاه اول هر یک از مجسمه ها در این نمایشگاه  تنها یک مجسمه اند اما بعد پنهانی آن ها عملکردشان است که هر کدام از آن ها کارایی خاصی دارند و می توانند به عنوان میز، صندلی، کمد و نیمکت استفاده شوند.

ستاره امین الهی متولد 1358 است، او پس از اتمام تحصیلات معماری در ایران  به فرانسه رفت و دومین مدرک کارشناسی ارشد خود را از مدرسه معماری پاریس لویلت دریافت کرد. وی پس از تجربه کار در دفاتر معماری از فرانسه به کانادا رفت. او بیش از سه سال است که در ونکوور کانادا ساکن است. امین الهی شرکت در چهار نمایشگاه گروهی در ایران را در کارنامه هنری خود دارد و  نمایشگاه «شعر در رگ های چوب» اولین نمایشگاه انفرادی وی محسوب می شود.

نمایشگاه مجسمه های کاربردی ستاره امین الهی  تا 18 بهمن ماه درگالری مژده برپا خواهد بود و علاقمندان می توانند از این نمایشگاه یکشنبه تا پنج شنبه ساعات 11 تا 18  و جمعه‌ها ساعات 16 تا ۲0 در گالری مژده به نشانی سعادت آباد، خیابان علامه شمالی، خیابان ۱۸ شرقی، پلاک۲۷، زنگ یک دیدن نمایند.

 

گالری مژده ستاره امین الهی نگارخانه مژده
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین