کد خبر: 925 A

بیتا وکیلی که رکوردهای 25 و 32 هزار دلاری در حراجی کریستیز دبی دارد، تازه ترین نقاشی های خود را در گالری ایوان به تماشا می گذارد.

ایران آرت : گالری ایوان از روز جمعه هشتم بهمن ماه میزبان مجموعه‌ای از نقاشی‌های بیتا وکیلی است که در ادامه آثار قبلی او و با توجه به شرایط اجتماعی و فرهنگی جهان امروز به وجود آمده است. در این نمایشگاه که " عبور باید کرد " نام دارد 12 تابلو با تکنیک ترکیب مواد روی بوم به نمایش گذاشته می‌شود.

وکیلی در این مجموعه نوعی دوگانگی‌ و شرایط عبور از آن را به تصویر می‌کشد. در ابتدا جهان مغشوش امروز ما را تصویر می‌کند و سپس مسیر بیرون رفتن از آن را پیش روی ما می‌گذارد. تصویری از سازه‌های فلزی و شهرسازی مدرن در کنار جنبه‌های شرقی و بافت‌های نرم، می‌تواند نشانگر تلاشی برای نزدیکی شرق و غرب باشد. نقاش در این مجموعه با خوش‌بینی خاصی که نشانگر فرهنگ غنی ایرانی است، برخورد تمدن‌ها را با ترسیم نشانه‌هایی مانند راه‌ها و پل‌ها در کنار فرم‌های جنینی که نمایانگر زندگی هستند به چالش کشیده است.

bita-vakili-poster

 

بیتا وکیلی متولد 1352 تهران است. او لیسانس نقاشی را از دانشگاه هنر و معماری و فوق لیسانس را از دانشگاه هنر اخذ کرده است. وکیلی علاوه بر برپایی7 نمایشگاه انفرادی، در 28 نمایشگاه گروهی و13 حراج داخلی و بین‌المللی نیز شرکت داشته است.

 

 

گفتنی است گالری ایوان همانند نمایشگاه‌های گذشته، درصد متعلق به خود از محل فروش این آثار را به یکی از خیریه‌های معتبر اهدا خواهد کرد. نمایشگاه " عبور باید کرد " 8 تا 22 بهمن ماه 1395 در گالری ایوان به آدرس الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن‌بست حمید، شماره ۱ برقرار است و علاقه‌مندان می‌توانند هر روز به جز شنبه‌ها از ساعت 16 تا 20 از این آثار دیدن کنند.

 

  

 

 

 

 

گالری ایوان بیتا وکیلی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین