کد خبر: 9190 A

کاشی ماندگار سر در خانه «عباس کیارستمی» نصب شد.

ایران آرت: طرح نصب «کاشی ماندگار» سر در خانه‌ی اهالی فرهنگ و هنر که از چند ماه گذشته توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، بر سر در خانه‌ی تعدادی از هنرمندان و پیشکسوتان این حوزه‌های مختلف فرهنگ و هنر نصب می‌شود، روزگذشته  _23 مرداد _ بر سر در خانه‌ی عباس کیارستمی این کاشی، نصب شد.

این کاشی، هفتمین «کاشی ماندگار» بود که بر سر در خانه‌ی کارگردان سرشناس سینمای ایران، عباس کیارستمی و با حضور حمید قادری، خواهرزاده او، نصب شد.

پیش از این سر در خانه هنرمندانی چون ایران درودی، جواد مجابی، نادر ابراهیمی، مسعود عربشاهی، ناصر مسدودی و... این کاشی نصب شده بود.

قادری در حاشیه نصب این کاشی، این اقدام سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری را ارزشمند دانست و افزود: ارزش این کار در آن است که این کاشی‌ها بر سردر خانه آن‌دسته از بزرگان عرصه فرهنگ و هنر که در قید حیات هستند نیز نصب می‌شود و به این وسیله، از فرهیختگان در طول زندگی‌شان تجلیل به‌عمل می‌آید.

خواهر زاده‌ی این کارگردان با بیان اینکه کیارستمی یک کارگردان بزرگ بود و حق زیادی بر گردن سینما دارد، اضافه کرد: برخی از سازمان‌ها و دستگاه‌های فرهنگی برای پررنگ‌تر نشان دادن فعالیت‌های خود از هنرمندان تجلیل به‌عمل می‌آورند اما ارزش و ویژگی نصب «کاشی ماندگار» بر سردر خانه مشاهیر و هنرمندان در آن است که سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری حقی برای خود ایجاد نمی‌کند.

 

عباس کیارستمی نادر ابراهیمی مسعود عربشاهی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین