کد خبر: 9165 A

نمایشگاه طراحی‌های کیومرث کیاست با عنوان «روایت جنون» جمعه بیست و هفتم مرداد ماه ۹۶ در گالری ساربان افتتاح خواهد شد.

ایران آرت: کیاست در این مجموعه طراحی، که با تکنیک قلم فلزی و مرکب روی مقوا کار کرده، به احوالات شخصی خود پرداخته و با بیانی اکسپرسیو جهان ذهنی خویش را به تصویر کشیده است.

کیومرث کیاست متولد ۱۳۲۷ در تبریز است. وی از سال ۱۳۵۲ فعالیت در مطبوعات روشنفکری آن دوره مانند فردوسی، نگین و کتاب جمعه را به عنوان طراح و کارتونیست آغاز کرد.

در آن سالها اردشیر محصص – کامبیز درم بخش – بیژن اسدی پور -  کیومرث کیاست و آراپیک باغداساریان ازجمله کسانی بودند که گرچه برخی از آنها تجربه کار در نشریه فکاهی (توفیق) را هم داشتند اما کیاست از کسانی بود که نه تنها با مجلات فکاهی هرگز کار نکرد- بلکه هیچگاه به سمت کاربکاتور ِبا شرح – ظناز و عامه پسند نرفت و در عوض به کاریکاتوری تمایل نشان داد که طراحی محور و نخبه گرا بود و در مفهوم نیز به ابعادی جدی و فراتر از شوخی‌های عامیانه تنه میزد.

کیومرث کیاست

کیاست از آن زمان تاکنون به طور پیوسته به نقاشی و طراحی پرداخته است. او علاوه بر دریافت جایزه و لوح تقدیر از نمایشگاه‌های مطرح جهانی در زمینه¬ی کاریکاتور در اخوتسک ژاپن، تانجون کره جنوبی، نصرالدین هوجا ترکیه و دیگر نمایشگاه‌ها، شرکت در بیش از سی نمایشگاه گروهی طراحی و نقاشی در گالری‌های بیان، خانه هنرمندان، رودکی، یاسمی، شکری، ساربان، سرو، فرهنگستان هنر، برگ، بهزاد، سرخاب، ، نگارخانه مانی، گالری مهرشاه و میرک تبریز و شرکت در بیش از ۵۰ نمایشگاه گروهی کاریکاتور در کشورهای ترکیه، یوگسلاوی، ایتالیا، ژاپن، کره جنوبی، بلژیک، مقدونیه، بلغارستان و ایران را در کارنامه خود دارد.

نمایشگاه «روایت جنون» از بیست و هفتم مرداد تا ششم شهریور ماه ۹۶ برقرار بوده و گالری ساربان همه روزه به جز سه¬شنبه¬ها، از ساعت ۱۶ تا ۲۰، پذیرای هنرمندان و هنردوستان خواهد بود.

علاقمندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه همه روزه به جز سه‌شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری ساربان، واقع در خیابان سهروردی شمالی، خیابان هویزه غربی، نبش شهید یوسفی، پلاک ۱۳۰ مراجعه کنند و برای اطلاعات بیشتر با شماره ۸۸۵۰۴۲۲۶ تماس حاصل نمایند.

 

کیومرث کیاست
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین