کد خبر: 8990 A

انجمن آبرنگ با ۸۰ شعبه در سراسر جهان در حال فعالیت است.

ایران‌آرت: آیین اختتامیه همایش «آبرنگ ایران» با همکاری انجمن آبرنگ ایران و فرهنگسرای اندیشه شامگاه سه شنبه ۱۷ مردادماه با حضور استادان و پیشکسوتان آبرنگ، هنرمندان معاصر آبرنگ ایران و شرکت کنندگان در همایش آبرنگ در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.

در این مراسم، سجاد نوروزی رییس فرهنگسرای اندیشه گفت: در زمانه‌ ای که نهادهای رسمی در حوزه فرهنگ و هنر وظیفه خودشان را فراموش‌کرده‌ اند و مشغول کارهای سطحی و بی‌ فایده هستند، این تلاش‌ های فاخر انجمن های مدنی و مردمی قابل ستایش و تقدیر است. اگر قرار باشد تغییر و تحولی در حوزه فرهنگ به وجود بیاید، حاصل کارهایی است که جوانان در حوزه‌ های مدنی و عمومی پیگیری می‌ کنند و نمی شود از نهادهای کلان حاکمیتی به خاطر بروکراسی خاصی که دارند، توقع خاصی داشت.

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۷ شهرداری تهران ادامه داد: اگر ما هم توفیق مشارکت داریم، غلبه وجهه مردمی بر وجهه حاکمیتی ماست. در اکثر حوزه های تجسمی کار کرده بودیم و مایه مباهات است که بتوانیم در حوزه آبرنگ هم کار فاخری انجام بدهیم. امیدواریم فعالیت دوستان در انجمن آبرنگ ادامه داشته باشد و این فعالیت با رشد مستمر و روزافزون همراه باشد. امیدواریم سال های بعد بتوانند در همین مرکز این کار فرخنده را پیگیری کنند و در این شکل و فرم متوقف نماند و در ابعاد وسیع تر این فعالیت را پیگیری کرد.

۳۰ برگزیده از میان ۲۴۰ اثر دریافتی

در ادامه نادر مهذب نیا دبیر همایش «آبرنگ ایران» پشت تریبون رفت و به ایراد سخنرانی پرداخت. وی در ابتدای سخنان خود، با تشکر از مدیریت فرهنگسرای اندیشه برای برگزاری همایش و پیشکسوتان و استادانی که در مراسم حضور دارند، گفت: ۲ ماه قبل فراخوان دادیم و دعوت کردیم از سراسر ایران آثار را دریافت کردیم. میزبان کارها از تمام استادان هستیم و در تمام فرهنگسرا نمایشگاه آثار برقرار است. برای قضاوت، از داوران بین المللی و جامعه جهانی استفاده کردیم، سرپرست داوری علی عباس سید از پاکستان بود. کارها داوری شده و از بین ۲۴۰ اثر رسیده، ۳۰ نفر برگزیده شدند که از ۱۰ پیشکسوت هدیه‌ شان را دریافت خواهند کرد.

مهذب نیا ضمن بیان تاریخچه انجمن آبرنگ، ادامه داد: ما ۸۰ شعبه در سراسر جهان داریم و شعبات ما در حال افزایش است. هدف ما هم ایجاد صلح و برادری است و همچنین می‌ خواهیم از هنرمندان آبرنگ حمایت کنیم. ما همچنان امیدواریم قالبی به شکل مطلوب ایجاد کنیم تا هنر آبرنگ را به بالاترین جایگاه خود برسانیم که جز با همراهی اساتید امکان پذیر نیست.

قدردانی از استادان و پیشکسوتان حوزه آبرنگ

در ادامه مراسم، تندیس برنز همایش به ۱۰ استاد و پیشکسوت حوزه آبرنگ اهدا شد. احمد وثوق احمدی، بهمن نیکو، محمود سمندریان، احمد مقدسی، مرجان مدرسی، شهریار وثوق، علی گلباز، شاهین آروین و محمدعلی یزدچی این تندیس ها را دریافت کردند.

همچنین ۳۰ هنرمند انتخاب شده به ترتیب رویا سمتی، حسین عالی پور، ساره محبیان، فاطمه مهدی زاده، دریا امامی، لادن مشیرفاطمی، حورا خوش‌رفتار، حمیدرضا حسینی، سوسن صادقی، شیرین نعمت زاده، سحر ستاری، رویا حسینی، مینا پورصفا، مهسا قاسمی، آزیتا دادخواه، اهورا مصفایی، خسرو شاهین، اعظم اسلام، زهره اعرابی، الهام طلا مینایی، مهسا عیسی پور، مرضیه سید فروتن، سینا گره داری، اکبر اکبری، ایمان شاهمرادی، محمد صالحی، مهران یوسفی، طناز میر کریمی، الهام جهانی، حمیده ثامنی‌ خواه و برگزیده افتخاری جشنواره ژینا جاوید، جوایز خود را دریافت کردند.

همایش «آبرنگ ایران» با همکاری انجمن آبرنگ ایران و فرهنگ‌سرای اندیشه در محل این فرهنگسرا برگزار شد.

 

همایش آبرنگ ایران نقاشی آبرنگ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین