کد خبر: 8709 A

گزارش ایران‌آرت از تازه‌ترین نمایشگاه آثار بین‌المللی‌ترین نقاش آفریقای جنوبی

اثری از ایرما استرن در حراج بونامز به فروش خواهد رسید.

ایران آرت: اثری از ایرما استرن، در حراج آثار هنری آفریقای جنوبی در بونامز لندن به فروش خواهد رسید.

ایرما استرن (Irma Stern) از مهمترین هنرمندان آفریقای جنوبی است. او در سال 1894 به دنیا آمد و به سال 1966 درگذشت. او شناخته شده‌ترین هنرمند آفریقای جنوبی است که وجهه بین المللی دارد و صاحب شهرت جهانی است.

استرن در روستایی به نام شوییزر رنکه در توابع استان ترانسفال از پدر-مادری یهودی و آلمانی به دنیا آمد. در سال 1913 در آکادمی آلمانی زبان وایمر شروع به تحصیل کرد و خیلی زود به عنوان دانشجویی زبده مطرح شد. نخستین نمایشگاه آثارش را سال 1917 در برلین برپا کرد. از استرن تا به امروز آثار ذی قیمت بسیاری به حراج گذاشته شده است. فروش آثاری به قیمت 34 میلیون یورو در بونامز لندن (2011)، اثری به قیمت 26 میلیون و هفتصد هزار یورو و همین طور اثری 13 میلیون یورویی در سال 2010 در سابقه این هنرمند دیده می‌شود. ایرما استرن در ماه می سال 2000 برای اولین بار در کشورش با تابلویی به قیمت یک میلیون و هفتصد هزار یورو رکورد دار شد.

به گزارش ایران آرت، به نقل از سایت حراج بونامز، اکنون اثری از او با عنوان «لباس قرمز» در بونامز لندن با قیمت تخمینی 280 تا 390 هزار یورو به فروش خواهد رسید (تصویر این تابلوی استرن را در زیر خواهید دید). این حراج 13 سپتامبر سال جاری برگزار خواهد شد.

image

Irma_Stern_001

Iziko_sang_The_golden_shawl

Iziko_sang_Two_arabs__Dakar

 

 

 

 

 

حراج بونامز ایرما استرن هنر آفریقای جنوبی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین