کد خبر: 810 A

امیر حسین دلبری که جامعه هنری او را با جواهرات هنری می شناسند، با مجسمه هایی فیگوراتیو و البته جواهرات هنری معاصرتری به گالری ثالث می آید.

ایران آرت : "این گونه شیوه های مدارا" عنوان این نمایشگاه است که از عصر جمعه هشتم بهمن در گالری ثالث برپا می شود.

 32 مجسمه کوچک، دو مجسمه بزرگ ،  52 عدد جواهرات هنری و دو چیدمان این هنرمند جوان در این نمایش انفرادی ست؛

هم چنین از دو کتاب مجسمه ها و جواهرات هنری دلبری در آیین افتتاحیه رونمایی می شود. 

امیر حسین دلبری

دلبری می گوید تلاش کرده از زاویه نگاهی نو مجسمه هایش را خلق کند،

او معتقد است مجسمه هایش فیگورهایی از آدم های امروز است، فیگورهایی که تنها پوسته ای از انسان معاصر را به نمایش می گذارند.

دلبری در عین حال تاکید دارد: جواهرات هنری ام در این نمایشگاه نوعی مدرنیسم ایرانی است که در عین میراث داری هویت ایرانی وجهی مدرن را بازتاب می دهند که از فرمت سنتی فاصله بسیار دارند. 

دو چیدمان او که روی دو دیوار بزرگ ارائه می شوند نقدهایی اجتماعی را انعکاس می دهند که جامعه ایرانی را این روزها به شدت تحت تاثیر خود قرار داده است. 

امیر حسین دلبرى متولد1361 سبزوار است.  او در کارنامه خود دریافت مدرک دیپلم طراحی جواهرات اینترنشنال جمولوژی و ساخت تکنیک گلد از انگلستان را دارد . وی تاکنون نمایشگاه های انفرادی و گروهی متعددی را در گالری های داخلی و خارجی مانند نیکولا فلامل پاریس ،آرت هاوس  و مید تاون تورنتو و...  برپا کرده و کتاب "جواهرات شاعرانه"  که مجموعه آثار او از سال 1387 تا 1392 با مقدمه آیدین آغداشلو را منتشر کرده است. 

نمایشگاه آثار امیر حسین دلبری با عنوان "این گونه شیوه های مدارا" عصر هشتم بهمن در گالری ثالث واقع در خیابان کریمخان ، بین ماهشهر و ایرانشهر پلاک 148 میزبان علاقمندان به هنر است و تا 19 بهمن ماه دایر خواهد بود. 

 

گالری ثالث امیر حسین دلبری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین