کد خبر: 7407 A

آثار 9 هنرمند هنر محیطی داخل و خارج از کشور، در مازندران به نمایش گذاشته می شود

ایران آرت: نمایشگاه 9 هنرمند هنر محیطی داخل و خارج از کشور، در مازندران گشایش می یابد. «خانه هنر» آمل از روز شنبه 10 تیر کارنمایی بین المللی را با آثار پنج هنرمند خارجی و چهار هنرمند ایرانی به نمایش خواهد گذاشت.

در این کارنما که اختصاص به اراﺋـه ای نمایشگاهی و پژوهشی در زمینه هنرهای جدید و به طور ویژه هنر محیطی خواهد داشت؛ آثاری از  " فرزانه نجفی، تارا گودرزی، عاطفه خاص و نوشین نفیسی " به ترتیب از خراسان، لرستان، تهران، اصفهان  و " پیتر آلپار، کارین فن در مولن، مارگریت نویندروف و الویه اوﺋـت (گروه فوژک) و راجرت ریگورث " از کشورهای رومانی، هلند، آلمان، فرانسه و سوﺋـیس به تماشا گذاشته شده و مورد ارزیابی قرار می گیرند.

نمایشگاه بین المللی هنر محیطی

فرزانه نجفی

فرزانه نجفی دکترای رشته تصویرسازی، عضو گروه هنرمندان هنر محیطی Yatoo ، عضو گرو زنان اکو آرتیست Eco Artist Women و کیوریتور این نمایشگاه می باشد. نجفی در مقدمه ای بر اراﺋـه آثار هنرمندان آورده است: "  هنر همواره به عنوان رسانه ای خاص و تاثیرگذار، توانسته است بحران ها و مشکلاتی که خصوصا در دوران معاصر، دست به گریبان انسان ها بوده را پر رنگ تر کرده و از این طریق جوامع انسانی را به یاری بطلبد."

نجفی در ادامه تصریح داشت: " محیط زیست، فرهنگ های بومی و آیین هایی که با زندگی و پیشه ساکنان یک اقلیم عجین شده اند؛ با تاثیرپذیری از تحولات امروز، در هر منطقه ای کم و بیش دستخوش تغییراتی شده و بخشی از آنها از بین رفته اند. در این شرایط ناخوشایند زیستی، هنرمندان هنر محیطی از طریق شناسایی مقتضیات زیست محیط، معضلات و آلودگی های موجود در اکولوژی آن منطقه؛ طبیعت و جغرافیای آن اقیلم را مورد بررسی قرار می دهند. این هنرمندان، معضلات و زمینه پیدایش آن ها را از طریق خلق آثار، به مخاطبان شناسانده و نیز پیرامون حوادث و خطراتی که ظرفیت تبدیل شدن به بحران زیست محیطی را دارند؛ هشدار داده و اطلاع رسانی خواهند کرد."

گفتنی است؛ که آثار این نمایشگاه، مردادماه سال جاری در کشور رومانی نیز به نمایش گذاشته خواهد شد.

نمایشگاه این هنرمندان هنر محیطی در ایران، از 10 تا 15 تیر و از ساعت 20-17 در خانه هنر آمل دایر خواهد بود. در ادامه آثاری از هنرمندان این نمایشگاه را مشاهده می کنید.

نمایشگاه بین المللی هنر محیطی

نمایشگاه بین المللی هنر محیطی

نمایشگاه بین المللی هنر محیطی

نمایشگاه بین المللی هنر محیطی

نمایشگاه بین المللی هنر محیطی

نمایشگاه بین المللی هنر محیطی

نمایشگاه بین المللی هنر محیطی

نمایشگاه بین المللی هنر محیطی

خانه هنر آمل فرزانه نجفی نمایشگاه بین المللی هنر محیطی مازندران
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین