کد خبر: 7406 A

در این بسته خبری؛ شما را با دو نمایشگاه نقاشی که تا 14 تیرماه دایرند، آشنا می کنیم.

ایران آرت: در این بسته خبری؛ شما را با دو نمایشگاه نقاشی که  8 تیر افتتاح شده و تا 14 تیر درگالری هنر ساری و نوران قاﺋـمشهر دایر هستند آشنا می کنیم.

1- «انحنای درونی» عنوان نمایشگاه نقاشی "پرند قریشی" و "نیوشا معطری" است؛ که شامل 36 اثر انتزاعی و فیگوراتیو این دو هنرمند می باشد. دو دانش آموخته و فارغ التحصیل رشته نقاشی در مجموعه اخیر خود به بازتاب تجارب و دیدگاه های شخصی خود از انسان در مواجهه با مفاهیم خاص و عام اجتماعی پرداخته اند.

نیوشا معطری

نیوشا معطری

نیوشا معطری از هدف و آغاز شکل گیری مجموعه «انحانی درونی» می گوید: " اسکولیوز (انحنای ستون فقرات) خمیدگی بدون درد ستون مهره ها است؛ که بیشترین شیوع را در نوجوانان داشته و در دختران شایع تر از پسران می باشد. این عارضه را، که گاهی حالت پیشرونده داشته و باعث تغییر شکل قفسه سینه و پشت می شود، از نزدیک لمس کرده ام. سپس بر آن شدم تا با وام گرفتن از این تجربه، مشاهده ای از زیبایی در آفرینش و سلامت آناتومی بدن انسان را وارد بوم نقاشی ام کنم."  

پرند قریشی

پرند قریشی

پرند قریشی اما بر فضای آثارش در این مجموعه گفت: " در این آثار از تلفیق دو رویکرد اکسپرسیونیسم و سوررﺋـالیسم  برای ایجاد تاثیرات روانی بر مخاطب بهره بردم. و سعی کردم به همین منظور با ایجاد نوعی دفرمرگی در پرتره ها که عمدتا با استفاده از شکست نور و اعوجاج تصویر میسر گشته است؛ به این هدف و نیز سازگاری و هماهنگی با دیگر آثار مجموعه بیش از پیش نزدیک شوم.

نمایشگاه نقاشی انحنای درونی

افشین حسین زاده - دتایل

2- افشین حسین زاده  بعد از مجموعه نقاشی های «هزیان» و «زهدان» ، مجموعه ای بدون عنوان را در نگارخانه نوران به نمایش خواهد گذاشت. این هنرمند در مجموعه اخیر خود 27 اثر را اراﺋـه داده و نگاهی شخصی، پرسشگر و معناگرایش را با مخاطبان خود به اشتراک می گذارد. حسین زاده در بخشی از بیانیه خود آورده است: " ... منحنی ها و دایره و بیضی ها تقریبا پنج سال زمان من را به خودشان اختصاص داده و در هر دوره هر کدام از این فرم های مشترک، به نوعی در راستای نوع نگرش و دغدغه های من بوده اند. این فرم ها زمانی همچون غبار و اشکالی هزیان گونه خود را نشان داده اند. که در واقع مربوط به سرگردانی های بسیار من و عدم ثبات در نوع نگرش من به زندگی می باشد. اما از آنجایی که همیشه بر روی همین منحنی ها سر خورده ام؛ همانطور که پیش می رفتم بیضی ها به شکل و بافت تخم مرغ در آمدند و من خود به خود، نمایی از آبستن بودن افکار و لحظاتم را می دیدم و از اینجا بود که جنین را درون تخم مرغ دیدم و..."

افشین حسین زاده متولد 1362 شهرستان بابل؛ اولین نمایشگاه انفرادی خود را در سال 1394 در لبنان و گالری  آرت لب  بیروت برگزار کرده است. همچنین آثار او در شش نمایشگاه گروهی در بروکسل بلژیک و بیروت لبنان به نمایش در آمده اند.

نمایشگاه نقاشی افشین حسین زاده

 

پرند قریشی نیوشا معطری افشین حسین زاده
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین