کد خبر: 7041 A

مجموعه آثار فیگوراتیو مریم درویش با نام «مشاغل مردانه» نهم تیرماه در گالری گلستان به نمایش درمی‌آید.

ایران آرت: نمایشگاه «مشاغل مردانه» که دربرگیرنده مجموعه آثار فیگوراتیو مریم درویش است نهم تیرماه در گالری گلستان افتتاح می‌شود. «مشاغل مردانه» به موضوع زنان نوازنده می‌پردازد و نقاش با توجه به رویدادهای اجتماعی سال‌های اخیر، به خلق این آثار پرداخته است.

در این نمایشگاه ۱۰ اثر با تکنیک رنگ روغن به‌نمایش درخواهد آمد و موضوع آثار به نقش اجتماعی زنان، بویژه نقش آن‌ها در جامعه هنری اشاره دارد.

نمایشگاه پیشین مریم درویش نیز به موضوع زنان اختصاص داشت. آن مجموعه فیگوراتیو که با نام «زن‎‌ها و مبل‌ها» فروردین‌ماه سال ۹۴ در گالری والی به‌نمایش درآمد، شامل تابلوهایی بود که زنان را در لحظه‌ای خاص از زندگی‎شان به‌نمایش می‌گذاشت.

درویش در نمایشگاه جدید خود نیز زنان را سوژه آثارش قرار داده، اما این‌بار آن‌ها از محیط خلوت و شخصی خود خارج شده و نقشی اجتماعی یافته‌اند. زنان نوازنده بخشی از جامعه هنری ایران را تشکیل می‌دهند که با حضور در صحنه‌های اجرای عمومی توانسته‌اند موفقیت‌هایی به‌دست آورند؛ اما در مجموعه «مشاغل مردانه» نگاه متفاوتی به این موضوع شده است.

نمایشگاه «مشاغل مردانه» مریم درویش ساعت ۱۶ روز جمعه، ۹ تیرماه در گالری گلستان افتتاح می‌شود و تا ۱۴ تیرماه به نشانی خیابان دروس، خیابان شهید کماسایی، پلاک ۳۴ میزبان علاقه‌مندان است.

 

مریم درویش مشاغل مردانه زن ها و مبل ها
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین