کد خبر: 6972 A

نمایشگاهی از آثار نقاش معروف، اندی وارهول در موزه لاموندا سانتیاگو برگزار شده است.

ایران آرت: نمایشگاهی از آثار نقاش معروف، اندی وارهول در موزه لاموندا سانتیاگو  برگزار شده است. به گزارش آرت دیلی در این نمایشگاه  که در پایتخت شیلی برگزار می‎شود،  قریب به 230 اثر از اندی وارهول به  نمایش گذاشته شده است.

اندی وارهول (1987-1928) هنرمند، نویسنده، و فیلم‌ساز پیشرو آمریکایی، از بنیان‌گذاران هنر پاپ دهه ۱۹۵۰ در آمریکاست. از او به عنوان شناخته‌شده‌ترین چهره هنر پاپ و دارای اندیشه‌های آوانگارد یاد می‌شود. هنر پاپ، هنری کمابیش طاغی و ضد ارزش‌های هنری آکادمیک بود که در میانه قرن بیستم پا گرفت. آثار اندی وارهول یا اندرو وارهولا با وجود آنکه در زمان حیاتش مخالفان بسیاری در میان منتقدان داشت محبوبیت عام زیادی کسب کرد و او را به یکی از جنجالی‌ترین شخصیت‌های هنری مبدل کرد. هم‌اکنون بزرگ‌ترین موزه دنیا که به یک هنرمند اختصاص دارد در پیتزبورگ پنسیلوانیا موزه اندی وارهول است.

وارهول در سال‌های ۱۹۶۰ یک کارخانه کلاه سازی را در نیویورک اجاره و آن را تبدیل به استودیو کرد. این استودیو که مدت‌هاست دیگر وجود ندارد به نام کارخانه مشهور بود. در همین دوره وارهول شروع به نقاشی از تولیدات معروف آمریکایی مانند سوپ کمپبل و بطری کوکاکولا کرد. یکی از شناخته‌شده‌ترین کارهای او، قوطی‌های سوپ کمپبل است که در سال ۱۹۶۲ میلادی ترسیم شده است.

او در ۲۲ فوریه ۱۹۸۷ در نیویورک درگذشت و آنجا به خاک سپرده شد.

تصاویر ذیل برگرفته از گزارش تصویری آرت دیلی از نمایشگاه آثار وارهول در شیلی است.

10

9

8

7

6

5

4

3

2

1

 

 

 

 

 

اندی وارهول پاپ آرت موزه لاموندا موزه سانتیاگو هنر پاپ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین