کد خبر: 6869 A

هر چند وزیر فرهنگ اعلام کرد دیگر گنجینه موزه به اروپا نمی رود اما خبرهای ایران آرت می گوید شخص رئیس جمهور خواهان اتخاذ این تصمیم شده است.

ایران آرت : فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: فرستادن آثار موزه هنرهای معاصر به گالری‌های خارج از کشور در دستور کار نیست.

سیدرضا صالحی امیری به خبرنگار ایسنا گفت: خبر ارسال آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر به خارج از کشور صحت ندارد.

وی همچنین تاکید کرد: از ابتدای قبول مسئولیت در وزارتخانه ارشاد بر لزوم نفرستادن این آثار به گالری‌های خارج از کشور تاکید داشته‌ام و دارم.

چند روزی است که برخی رسانه‌ها از ارسال آثار موزه هنرهای معاصر به خارج از کشور توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر می‌دهند. سرانجام وزیر ارشاد در حاشیه اختتامیه نمایشگاه قرآن، فرستادن این آثار به آلمان و ایتالیا را کاملا منتفی دانست.

اخبار تکمیلی ایران آرت می گوید شخص دکتر حسن روحانی، رئیس‌جمهور خواهان عدم ارسال آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران به اروپا شده تا دل نگرانی های جامعه هنری به طور کامل برطرف شود. 

۱۷ اسفندماه سال گذشته، نمایشگاهی با عنوان "مسافران برلین و رم" در موزه هنرهای معاصر افتتاح شد. این نمایشگاه شامل ۳۰ اثر از هنرمندان خارجی و ۳۰ اثر از هنرمندان ایرانی بود که پیش از آن قرار بود با اجرای یک پروژه در دوران حضور علی جنتی در وزارت ارشاد، برای نمایش به دو شهر برلین و رم فرستاده شوند؛ اما اجرای این پروژه با اعتراض هنرمندان و نهادهای صنفی و همچنین پس از تغییر وزیر ارشاد متوقف شد.

نمایشگاه "مسافران برلین و رم" امروز (۲۷ خردادماه) پایان یافت.

 

سفر گنجینه موزه هنرهای معاصر به برلین موزه هنرهای معاصر تهران ارسال آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران به اروپا
ارسال نظر