کد خبر: 6642 A

مهدی مهدیان و علیرضا پاکدل توانستند در زمینه طراحی پوستر و کاریکاتور جوایزی را از جشنواره های بین المللی دریافت کنند.

ایران آرت: جایزه ویژه و لوح افتخار بیستمین سه سالانه بین المللی پوستر لاهتی فنلاند ۲۰۱۷ به مهدی مهدیان، هنرمند ایرانی اهدا شد. سه سالانه فنلاند یکی از رویدادهای مطرح طراحی است که در موزه شهر لاهتی برگزار می‌شود و در این دوره حدود ۷۰۰ طراح از سراسر جهان با ۲۱۰۰ اثر در آن شرکت داشتند. جایزه ویژه و دیپلم افتخار سه سالانه برای طراحی پوستر «شاهنامه خوانی رستم و سهراب» به مهدی مهدیان تعلق گرفت.

مهدی مهدیان پیش از این نیز جوایز بین المللی معتبری را کسب کرده است که از آن جمله می توان به جایزه برتر ایکوگرادا (انجمن مجامع بین المللی طراحی)، دوسالانه بین المللی ورشو، جایزه سه سالانه بین المللی اسلواکی، جایزه دوسالانه بین المللی تایوان، جایزه دوسالانه بین المللی مکزیک و... اشاره کرد.

مهدیان سال‌هاست به عنوان مدیر هنری و خلاقیت، مشغول به کار در زمینه های مختلف طراحی و ارتباطات است و در دانشگاه‌های تهران، مراکز مختلف آموزشی تدریس می‌کند. او داور چندین نمایشگاه و مسابقه طراحی بوده و پروژه های زیادی را به سرانجام رسانده است. 

او در نمایشگاه های بین‌المللی مختلفی در لهستان، ژاپن، فرانسه، اکراین، چین، ترکیه، مکزیک، ایران، فنلاند، ایتالیا، چک، بلغارستان، آمریکا، تایوان، بلژیک، اسلواکی، بولیوی، روسیه و... حضور داشته و آثارش در بسیاری از مجموعه‌های معتبر دنیا ارائه شده است.

همچنین دو جایزه از جشنواره جهانی «ورد پرس کارتون» پرتغال به علیرضا پاکدل کارتونیست ایرانی رسید.

جشنواره  «ورد پرس کارتون» که در کشور پرتغال برگزار می شود یکی از معتبرترین فستیوال های کارتون در دنیاست. در مراسم اختتامیه این جشنواره که در شهر لیسبون پرتغال برگزار شد، پاکدل ابتدا جایزه اول در بخش «editorial cartoon» را از آن خود کرد و در نهایت جایزه  بزرگ جشنواره را که مهمترین جایزه جشنواره است دریافت کرد.

این جشنواره بزرگترین جشنواره مطبوعاتی دنیا در حوزه کارتون است و پاکدل با اثری که درباره غرق شدن مهاجران در حین سفر به کشورهای اروپایی است و در عین حال بی تفاوتی برخی کشورهای اروپایی نسبت به این رویداد را نشان می‌دهد حائز رتبه برتر شد.

در این جشنواره جایزه دوم بخش کارتون مطبوعاتی به میخاییل کونتوریس از یونان و جایزه سوم بخش کارتون مطبوعاتی به کنستانتین سونربرگ از فرانسه رسید.

 

اکراین ایتالیا شاهنامه لیسبون مهدی مهدیان علیرضا پاکدل
ارسال نظر