کد خبر: 6641 A

سه آهنگساز ایرانی قطعاتی را برای بزرگداشت پرویز تناولی ساختند.

ایران آرت: ارکستر سمفونیک ایران و اتریش (آیسو) روزهای دوشنبه ۱۲ و چهارشنبه ۱۴ تیر ماه همزمان با افتتاح نمایشگاه پرویز تناولی در موزه هنرهای معاصر تهران، کنسرتی را به یاد این هنرمند با اجرای آثاری از کریستف رضاعی، پیمان یزدانیان و مازیار یونسی برگزار می‌کند.

این کنسرت توسط بنیاد "پری صفا" با همکاری نشر موسیقی "هرمس" برای بزرگداشت مقام هنری پرویز تناولی در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود که طی آن کریستف رضاعی، پیمان یزدانیان و مازیار یونسی هر یک اثری را برای پرویز تناولی ساخته‌اند که در این دو روز با حضور وی توسط ارکستر سمفونیک "آی سو" به رهبری مازیار یونسی اجرا می‌شود.

قیمت بلیت‌های در نظر گرفته شده برای این کنسرت که بهانه برگزاری نمایشگاه آثار پرویز تناولی در موزه هنرهای معاصر طراحی و اجرا می‌شود بین ۶۰ تا ۱۰۰ هزار تعیین شده است.

ارکستر سمفونیک آیسو (ایران-اتریش) از سال ۱۳۸۵ در انجمن فرهنگی اتریش فعالیت خود را آغاز کرد. مدیریت هنری این مجموعه بر عهده کریستیان شولتز نوازنده ویلنسل و رهبر اتریشی است که خود به عنوان مدیر اجرایی ارکستر سمفونیک وین، رهبر ارکستر در مدرسه موسیقی موتزارت در وین و نیز مدیر مجموعه کنسرت‌های "نوسانات" مشغول به کار است.

حضور در چندین فستیوال بین المللی و مناسبت‌های رسمی سفارت خانه‌های کشورهای مختلف، برگزاری چند کنسرت در تهران، برپایی کارگاه‌های آموزشی، سمینارها و مستر کلاس‌های نوازندگی و آهنگسازی از جمله فعالیت‌های این مجموعه موسیقایی بوده است.

 

پرویز تناولی پیمان یزدانیان کریستف رضاعی مازیار یونسی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین