کد خبر: 5782 A

در این بسته خبری به رویدادهای هنر تجسمی استان مازندران در هفته پیش رو پرداخته ایم:

ایران آرت: از امروز تا 11 خردادماه  از نمایشگاه های چهار گالری در شرق استان مازندران دیدن کنید.. ضمنا دو رویداد ویژه هم داریم.

خانه هنر: نمایشگاه نقاشی "احمد حبیبی" که از 30 اردیبهشت در خانه هنر آمل گشایش یافته است؛ تا پنجشنبه 4 خرداد ماه همچنان به تماشا خواهد بود. احمد حبیبی 18 اثر نقاشی خود را با تکنیک اکریلیک روی بوم در مجموعه ای با عنوان «کفش ها» اراﺋـه کرده است. علاقه مندان برای تماشای این مجموعه نقاشی می توانند از امروز تا 4 خرداد و از ساعت 20-16 در خانه هنر آمل به نشانی خیابان امام خمینی، آفتاب 31، کوچه فضلی درزی  حضور به هم برسانند.

هنر: نگارخانه هنر بابل از روز چهارشنبه 3 خرداد نمایشگاه نقاشی "فرزاد بیژنی" را به تماشا خواهد گذاشت. «بازگشت بهشت» جدیدترین مجموعه "فرزاد بیژنی" از پیشکسوتان هنر نقاشی استان مازندران است؛ که آثاری با ابعاد بزرگ 100در100 را اراﺋـه می دهد. نگارخانه هنر بابل 3 تا 5 خرداد از ساعت 20-17 این نمایشگاه را میزبانی خواهد کرد.

نمایشگاه نقاشی

شاملو: نمایشگاه جمعی از هنرمندان نقاش شهرهای قاﺋـمشهر و سوادکوه از جمعه 5 خرداد در گالری شاملو گشایش می یابد. در این نمایشگاه نقاشی که گالری گردانی آن را "سهیل غلامی" بر عهده خواهد داشت؛ به صورت افتخاری از آثار هنر خوشنویسی "حامد نبوی" ، صنایع دستی "سمیه غلامی"  و سنگ های قیمتی "محسن عزیزی"  هم رونمایی می شود. افتتاحیه این نمایشگاه جمعه 5 خرداد از ساعت 21-16 خواهد بود؛ و تا 11 خرداد هر روز  از 12-9 و 20-16 برای بازدید دایر می باشد. گالری شاملو در مرکز شهرستان قاﺋـمشهر و عمارت قدیم شهرداری این شهر واقع است.

پریژا: نمایشگاه عکس "ماکان جوادنژاد"  از 4 خرداد در گالری پریژا بابل افتتاح می گردد. "ماکان جوادنژاد" در این کارنما به عکاسی از طبیعت و اختصاصا به حیات وحش و حیوانات پرداخته است؛ که تماشای آن را پیشنهاد می کنیم. این نمایشگاه از روز پنجشنبه تا شنبه 6 خرداد از ساعت 21-16 به تماشا خواهد بود.

نمایشگاه عکس

دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران:  مراسم گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی که همراه با برپایی نمایشگاه جمعی از آثار هنرمندان و دانشجویان این صنعت هنری خواهد بود؛ دوم خردادماه در دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران برگزار می شود.10 ژوﺋـن (20 خردادماه)  که به عنوان روز جهانی صنایع دستی نامگذاری شده است؛ به دلیل تقارن با ایام ماه مبارک رمضان در روز سه شنبه 2 خرداد 1396 گرامی داشته خواهد شد. این نمایشگاه یک روزه در بابلسر، دانشگاه مازندران از ساعت 10 صبح الی 5 عصر دایر می باشد.

نمایشگاه صنایع دستی

اهورا: دومین جشنواره «کودک طبیعت هنر» 4 و 5 خرداد در مجموعه فرهنگی هنری اهورا ساری برگزار خواهد شد. جشنواره  «فرزندان زمین» که به مدت دو روز و به صورت ورکشاپ می باشد؛ با هدف ایجاد فضای شاد و لذت بخش برای پرورش خلاقیت هنری کودکان بین سه تا دوازده سال در زمینه نقاشی و حجم سازی اجرا می شود. علاقه مندان برای حضور کودکان خود در جشنواره و اطلاع از جزﺋـیات آن می توانند با شماره 01133321342 تماس حاصل فرمایند.

جشنواره کودک طبیعت هنر

 

گالری گردی گالری های مازندران برنامه گالری های مازندران هنرمندان تجسمی مازندران
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین