کد خبر: 5645 A

رکوردی تازه در دنیای هنر چشم ها را به خود جلب کرده است.

ایران آرت : یک تابلوی بدون نام از ژان میشل باسکیا، هنرمند آمریکایی روز پنجشنبه 18 می 2017 (28 اردیبهشت 1396) با ثبت رکوردی جدید به قیمت ۱۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار در نیویورک به فروش رسید.

تابلو بدون نام ِ ژان میشل باسکیا، هنرمند آمریکایی که یک متر و ۸۳ سانتی متر طول و یک متر و ۷۳ سانتی متر عرض دارد، توسط یک مجموعه‌دار ژاپنی به نام یوساکو مائزاوا به قیمت ۱۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار خریداری شد.

مهر نوشته است: رکورد قبلی فروش اثری از ژان میشل باسکیا در ماه می سال ۲۰۱۶ میلادی به قیمت ۵۷ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار به ثبت رسیده بود. خریدار آن اثر هنری نیز مائزاوا بود. به این ترتیب او اکنون صاحب دو مورد از گران قیمت‌ترین آثار ژان میشل باسکیا است.

قیمت پایه تابلویی که روز پنجشنبه 18 می 2017 (28 اردیبهشت 1396) به فروش رسید، ۵۷ میلیون دلار تعیین شده بود. یوساکو مائزاوا از قصد خود برای انتقال این تابلو به موزه‌ای در محل تولدش در چیبا در شرق ژاپن خبر داده است.

ژان میشل باسکیا در سال ۱۹۸۸ بر اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر درگذشت. او که در هنگام مرگ ۲۷ سال داشت، اکنون به یکی از مهمترین چهره‌های هنر معاصر تبدیل شده است.

 

گران ترین نقاشی های دنیا ژان میشل باسکیا
ارسال نظر