کد خبر: 5397 A

موزه هنر هاروارد نمایشگاهی اختصاصی برای هنر کلاسیک ایرانی ترتیب داده است.

ایران آرت:  بخش مطالعات رنسانس ایتالیایی در دانشگاه هاروارد آمریکا، نمایشگاهی از هنر کلاسیک ایرانی را از بیستم ماه مه تا 13 آگوست 2017 برپا می‌کند. این نمایشگاه با عنوان " روشنای تازه برنارد برنسون: نقاشی ایرانی در دانشکده هنر رنسانس" نظر به توجه ویژه مورخ هنر ِ آمریکایی، یعنی برنارد برنسون به هنر ایرانی برگزار می‌شود.

برنارد برنسون (Bernard Berenson) متولد 26 ژوئن 1865 و متوفی به تاریخ 6 اکتبر 1959، پژوهشگر هنر و یکی از تاریخ پژوهان هنر برجسته آمریکایی است که تخصص ویژه‌اش در هنر رنسانس بود. او در این زمینه کتاب معروفی دارد که همچنان از منابع مهم پژوهش هنر در حوزه رنسانس می‌شود. این کتاب با عنوان "نقاشان ایتالیایی عهد رنسانس" موفقیت بین المللی برای برنارد برنسون کسب کرد.

برگزار کننده این نمایشگاه، آیسین یولتار ییلدریم که البته معاون سرپرست هنر اسلامی موزه هنر هاروارد است، می‌گوید:" در آغاز سده بیست، مجموعه داران هنری از جمله برنسون مجذوب هنر اسلامی بودند، توجه ویژه‌ای به آن داشتند، و  مفتون رنگبندی و طراحی‌های این آثار بودند." او گفته است:  " در آغاز سده نوزدهم بسیاری از آثار و نسخ خطی هنرمندان ایرانی وارد عرصه بازار هنر شد. برنسون این مجال را، فرصت مناسبی دانست برای گردآوری بسیاری از این آثار ذی قیمت و ارزشمند."

نمایشگاه " روشنای تازه برنارد برنسون: نقاشی ایرانی در دانشکده هنر رنسانس " در بخش مطالعات رنسانس ایتالیایی در دانشگاه هاروارد آمریکا، از بیستم ماه مه تا 13 آگوست 2017 برپا  خواهد شد.

1

 

3

 

برنارد برنسون

برنارد برنسون در سال 1911 در باغ - امارت  Villa I Tatti (مرکز مطالعات رنسانس ایتالیایی در هاروارد)

 

هنر ایرانی 2

 

هنر ایرانی

 

رنسانس هنر رنسانس دانشگاه هاروارد آمریکا هنر کلاسیک ایرانی برنارد برنسون
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین