کد خبر: 5067 A

در گالری گلستان

طراح مطرح وال استریت جورنال، نیویورک تایمز، لس آنجلس تایمز، هرالد تریبیون... این روزها در گالری گلستان است.

ایران آرت : نمایشگاه هادی فراهانی با عنوان «صورتش بیرون و معنیش اندرون» این روزها در گالری گلستان دایر است، نمایشگاهی که روایتی خاص از هویت دارد و با دستمایه قرار دادن چهره‌های قاجاری برشی از گسست فرهنگی را ارائه می کند.

هادی فراهانی که  به عنوان طراح در مطرح ترین رسانه های غربی مانند نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال...  صاحب امضاست،  پس از سال‌ها با مدیای نقاشی به ایران بازگشته است و در آثار جدیدش شخصیت‌های دوره قاجار را با اشعار مثنوی و آناتومی انسان ترکیب کرده تا مسأله بحران هویت را از دریچه‌ای جدید به نمایش بگذارد.

او درباره این آثار گفت: " شیوه کار من مفهومی است، در این نمایشگاه هم تم همیشگی مورد علاقه‌ام، بحران تضاد فرهنگی، را بازتاب داده ام؛  در این آثار  نوعی تلفیق فضای شخصی با دنیای مدرن پیش روی مخاطب است. من همواره  روایت گری فرهنگ گذشته از دریچه امروز را دوست دارم و ترکیب آنها با دل‌مشغولی‌های دنیای مدرن برایم  جذاب است."

هادی فراهانی در گالری گلستان

فراهانی که آخرین نمایشگاه انفرادی اش در زمینه نقاشی را در سال ۱۳۷۳ برگزار کرد و پس از آن از ایران مهاجرت کرد گفت:" در نمایشگاه قبلی‌ام  فرم آدم‌هایی را که از مینیاتورها الهام گرفته بودم با دنیای امروز پیوند زدم و همچنین فضای زورخانه با دنیای مدرن را واکاوی کردم. در این نمایشگاه هم شخصیت‌های دوره قاجار و اشعار مثنوی را با المان‌های پزشکی و آناتومی ترکیب کردم.  فکر می‌کنم برای هر ایرانی اهل فرهنگی  بحث هویت یکی از دغدغه‌های اصلی است، زیرا ما از منظر تاریخی دچار گسست های عجیب غریبی هستیم و مثلا دوره سنت را نگذرانده ناگاه به دوره مدرنیسم پریده ایم، این دغدغه جدی من است و همیشه  این موضوع را در قالب نقاشی ارائه داده‌ام." 

هادی فراهانی، متولد ۱۳۴۷، تهران است؛ او در رشته گرافیک، هنرستان هنرهای تجسمی پسران تهران و سپس رشته نقاشی، دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و دانشگاه اوکَد، تورنتو و دانشگاه امیلی کار، ونکوور کانادا تحصیلات آکادمیک را ادامه داده است؛ 

او پیش از این 10 نمایشگاه انفرادی در موزه هنرهای معاصر تهران (1367) ، گالری گلستان( دو بار 1371 و 1372)، نمایشگاه محیط زیستیِ آب زندگیست در دوبی، گالری بلَک بِری کانادا و... برگزار کرده است. 

فراهانی در سال های اقامت در کانادا به عنوان طراح در روزنامه های وال استریت جورنال، نیویورک تایمز، لس آنجلس تایمز و... همکاری حرفه ای مستمر دارد و در مسابقات هنری در امریکا، کانادا، ایتالیا، ترکیه، ژاپن، پرتقال، بلژیک، اوکراین برنده جوایز شده است. 

نمایشگاه آثار هادی فراهانی با عنوان «صورتش بیرون و معنیش اندرون»‬ تا ۲۰ اردیبهشت ماه در گالری گلستان واقع در خیابان دروس، خیابان کماسایی، پلاک ۳۴ میزبان علاقمندان به هنر است.

 

گالری گلستان هادی فراهانی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین