کد خبر: 4658 A

گزارش افتتاح نمایشگاه نقاشی «علی یوسفی»

نمایشگاه نقاشی «علی یوسفی» از پنجشنبه هفتم اردیبهشت در گالری «هنر» ساری گشایش یافت.

ایران آرت: نمایشگاه انفرادی «علی یوسفی» که اختصاص به 20 اثر نقاشی از تازه ترین آثار او دارد در گالری هنر ساری به تماشا است.

آثار «علی یوسفی» که در مجموعه ای با عنوان «بی گمانی» اراﺋـه شده است؛ غالبا با تکنیک قیر و همچنین رنگ و روغن و با گرایشی انتزاع گرایانه تجسم یافته اند.

 این هنرمند در آثار مجموعه «بی گمانی»، تجسم وجوه بی ثبات انسان مدرن را مورد توجه قرار داده است آنچنان که هنرمند صراحت و بی پیرایگی را در عنوان مجموعه خود نیز مراعات نموده و به منظور آشنایی زدایی از سوژه و نزدیک شدن به خاستگاه اصلی اش؛ که همانا اراﺋـه تصویری آل گونه از تصورات اومانیستی و انسان مدارانه است سعی در استفاده از ابزارهایی متناسب و عادت گریز همچون: بکارگیری قیر، به عنوان ماده رنگ اصلی، تونالیته های تیره و قاب های دفرمه و شکسته به شکلی منسجم را داشته است.

مجموعه نقاشی «بی گمانی»

هنرمند در بیان مضمون نمایشگاه «بی گمانی» می گوید: "در کلامی ساده و روشن؛ آثار این مجموعه، اتنزاعی از انسان می باشد؛ که در پس آن دغدغه انسانیت انسان نفس می کشد. دغدغه ای که در طول تاریخ تنها به اندیشه ای تنزل یافته و همزمان با آثار سوء تحولات سیاسی، اجتماعی و محیطی رنگ می بازد و خوی ناشناخته ای که دیگر نشانی از انسانیت ندارند؛ ظاهر می گردد."

علی یوسفی

«علی یوسفی» کارشناس رشته هنرهای تجسمی است. وی از ابتدای مسیر هنری خود که نزدیک به بیست سال از آن می گذرد از حضور اساتید ارزشمند و باسابقه ای چون «علی اکبر صادقی» و «نادر لنجانی» بهره مند شده است.

یوسفی شش نمایشگاه انفرادی و ده ها نمایشگاه گروهی را برگزار نموده و برگزیده شش جشنواره کشوری است؛ که جشنواره نقاشی سیل و زلزله هلال احمر 1387، جشنواره طراحی دانشگاهی عاشورا 1388، جشنواره نقاشی پرسش مهر ریاست جمهوری 1386 و 1395 از جمله آن ها هستند.

نمایشگاه نقاشی «بی گمانی» تا 13 اردیبهشت در گالری هنر ساری برپا خواهد بود.

 

گالری هنر ساری علی یوسفی نمایشگاه نقاشی بی گمانی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین