کد خبر: 4277 A

لوئیس اُک آگبو، با کمک ترفند مونتاژ پرتره‌هایی به نمایش گذاشته است از مردمان کشورش که هر بیننده‌ای را به فکر فرو می‌برد.

ایران آرت: لوئیس اُک آگبو، عکاس بنینی با کمک ترفند مونتاژ پرتره‌هایی به نمایش گذاشته است از مردمان کشورش که هر بیننده‌ای را به فکر فرو می‌برد.

به گزارش گروه ترجمه ایران‌آرت، لوئیس اُک آگبو عکاسی است که بیش از همه پرتره‌هایی از بیماران روانی را تصویر می‌کند تا بخشی از پیچیدگی‌های فرهنگ کشورش را به نمایش بگذارد. عکس‌های که در این گزارش خواهید دید، تصاویری است که در جشنواره اِموآ فرانسه به نمایش گذاشته شده است.  جشنواره‌ای که تا سی ام آوریل ادامه دارد.

آگبو متولد سال 1980 است. او مدتی در فرانسه و بعد در بلژیک به پژوهش در حوزه بیماری‌های روانی پرداخته است. او می‌گوید: "روش من این است که در یک چیز واحد، دو چیز سه یا چهار پدیده را ببینم،  چیزی که اجازه می‌دهد که من هر انسانی را همبسته با محیطش تلقی کنم."

آگبو نمایشگاهی از آثارش را در بنین، توگو، مالی و بلژیک نیز برگزار کرده است.

به گزارش ایران آرت، بنین کشوری در غرب آفریقا است که پیشتر داهومی نامیده می‌شد. پایتخت آن پورتو نووو است اما مرکز سیاسی  آن کوتونو ‌است؛ مرکزی سیاسی که در عین حال پررونق ترین شهر این کشور به لحاظ اقتصادی است.

11

10

9

8

7

6

5

3

4

2

1

 

 

 

 

 

نمایشگاه عکس لوئیس اُک آگبو بنین
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین