کد خبر: 3970 A

نمایشگاه نقاشی مادران خانه سالمندان با عنوان "چرخ فلک" در نگارخانه "پریژا" شهرستان بابل افتتاح می گردد.

ایران آرت: نمایشگاه "چرخ فلک" که اختصاص به نقاشی های مادران خانه سالمندان دارد؛ روز جمعه ۲۵ فروردین در نگارخانه "پریژا" شهرستان بابل گشایش می یابد.

در دومین نمایشگاه نقاشی مادران خانه سالمندان که با کمک موسسه حمایتی باب الحوائج شهرستان بابل برپا خواهد شد؛ ۳۷ اثر نقاشی با تکنیک های مدادرنگی، گواش، ماژیک و خودکار بر روی مقوا، سفال و آجر و در رده سنی هفتاد تا نود و پنج سال ارائه خواهد شد.

محبوبه وطن نیا  که از خردادماه سال ۱۳۹۳ وظیفه آموزش هنر نقاشی را به این مادران سالمند بر عهده داشته است؛ به ایران آرت گفت: به منظور تکمیل پروژه نظری و تحقیقاتم در مورد تاثیر هنر در در دوران سالمندی، شروع به برگزاری این کلاس ها کردم. و رفته رفته حضورم رنگ و بویی دیگری به خود گرفت.

نمایشگاه نقاشی

نمایشگاه نقاشی

او افزود: همذات پنداری با این مادران عزیز، که با خلاهای عاطفی بسیاری روبرو هستند و میل به همنشینی و شنیده شدن، از نیازهای فراموش شده و جدیشان به شمار می رود؛ امر چندان پیچیده و سختی نمی باشد. اما یافتن ابزارها و به نوعی آموزش خوددرمانی به کمک رشته های هنری، علاوه بر تخصص در این زمینه، نیازمند صرف زمان و انرژی بیشتری است. در این مدت سعی کرده ام با توجه به نقش و تاثیر بدون مرز هنر در روحیات و خلقیات انسان، هنر نقاشی را دستمایه ای برای پر نمودن خلاهای عاطفیشان گردانم. و با برگزاری نمایشگاه ها و قرار دادن آثارشان در معرض دید عموم، احساس عزت نفس شان را بیش از پیش تقویت کنم.

وطن نیا در مورد قالب موضوعات ارائه شده از سوی مادران سالمند هم می گوید:   قالب آثار جنبه روایتگری دارند و ریشه موضوعات ارائه شده را می توان در رخدادهای مختلف زندگیشان جست و جو کرد که به شکلی نماد گونه به آن پرداخته شده است.  در ارائه اکثر نقاشی ها سادگی و خام دستی و استفاده از رنگ های شاد و خالص که به نوعی به یادآورنده هنرهای بدوی هم می باشد؛ به چشم می خورد.

نمایشگاه نقاشی

نمایشگاه نقاشی

گفتنی ست؛ محبوبه وطن نیا، که مهرماه ۱۳۹۴ ورکشاپ نقاشی خیابانی با عنوان "رنگ تنهایی" را هم برای این مادران سالمند به اجرا درآورده است؛   کارشناس ارشد رشته پژوهش هنر و مدرس رشته های نقاشی و گرافیک دانشگاه های قدسیه و الزهرا شهرستات بابل می باشد.

نمایشگاه نقاشی

نمایشگاه نقاشی مادران خانه سالمندان با عنوان "چرخ فلک"  از روز جمعه ۲۵ تا یکشنبه ۲۷ فروردین و از ساعت ۱۶ الی ۲۱ در نگارخانه "پریژا" شهرستان بابل واقع در میدان دوم حمزه کلا، کوچه بسیج ۱۱، کوی یاس  دایر می باشد.

 

 

 

نگارخانه پریژا محبوبه وطن نیا نمایشگاه نقاشی چرخ فلک
ارسال نظر