کد خبر: 3738 A

به نظرم این حرکت، اقدام بسیار مثبت و سازنده‌ای است و باید از سایر جلوه‌های هنری هم در زیبا شدن چهره شهر بهره برد.

ایران‌آرت: حمیدرضا آذرنگ با مثبت ارزیابی‌کردن برگزاری دومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» گفت: باید از سایر جلوه‌های هنری هم برای زیبا شدن چهره شهر استفاده کرد.

به گزارش ایران‌آرت به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، حمیدرضا آذرنگ هنرمند ارزنده تئاتر، سینما و تلویزیون ضمن حمایت از سالانه «بهارستان» درباره اهمیت زیباسازی چهره شهر توسط هنرهای مختلف عنوان کرد: به نظرم این حرکت، اقدام بسیار مثبت و سازنده‌ای است و باید از سایر جلوه‌های هنری هم در زیبا شدن چهره شهر بهره برد.

وی افزود: در شهری زندگی می‌کنیم که به علت ویژگی‌های صنعتی‌اش مدام با شلوغی، ازدحام و سر و صدا مواجه‌ایم و شهروندان با انواع آلودگی‌های صوتی و زیست محیطی مواجه هستند. وجود هنر در هر رشته‌ای مثل شنیدن یک قطعه موسیقی و یا دیدن یک تابلوی نقاشی برای روح انسان لازم و ضروری است و غبارها را از آن روح و روان می‌زداید.

آذرنگ حضور جوانان هنرمند در دومین سالانه «بهارستان» را یک اقدام موثر دانست و گفت: باید به جوان‌های هنرمند مجال بروز و ظهور استعدادهای‌شان را بدهیم. چه اشکالی دارد در کنار یک مجسمه‌های شهری و نقاشی‌های دیواری زیبای شهری چند جوان موزیسن هم قطعاتی را برای رهگذران بنوازند و با آنها ارتباط برقرار کنند.

این کارگردان شناخته شده‌ تئاتر کشور در پایان گفت: این آثاری که در سالانه «بهارستان» ارائه شده‌اند علاوه بر استفاده در فضاهای شهری قابلیت حضور در ایستگاه‌های مترو و اتوبوس‌ها و یا حتی حیاط و لابی ادارات دولتی و خصوصی را نیز دارند و می‌شود برخی از این آثار را پس از این رویداد به این فضاها منتقل کرد.

دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار ‌شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

 

 

 

 

 

حمیدرضا آذرنگ سازمان زیباسازی شهر تهران دوسالانه هنرهای شهری بهارستان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین