کد خبر: 36493 A

حراج بزرگ "ون‌هام" آلمان به مناسبت 60 سالگی این حراج در شهر کلن برگزار شد و 15 اثر از هنرمندان مدرنیست و معاصر ایران در این حراج به فروش رسید.

ایران آرت: حراج ون‌هام در شهر کلن که سابقه 60 سال برگزاری مستمر حراج آثار هنری اروپا، آمریکا، آفریقا و آسیا را دارد به مناسبت 60 سالگی خود، حراجی بزرگ از آثار هنرمندان سراسر جهان برگزار کرد و بیش از 1000 اثر را طی دو شب برگزاری، چکش زد.

در این حراج که بیشتر آثار ابعاد کوچک و کاغذی هنرمندان سراسر دنیا ارائه شده بود، آثار هنرمندانی همچون پابلو پیکاسو، پیِر آگوست رِنوار، کیس فان دوگن، خوان میرو، ماکس ارنست، پل کله، رنه ماگریت، ویلم دکونینگ، سالوادر دالی، گرهارد ریشتر، اندی وارهول، یوزف بویز، فرانک استلا، دیوید لینچ و.... در کنار هنرمندانی از کشورهای مختلف، اروپایی، آسیایی و آفریقایی، چکش خورد.

در اولین شب حراج "ون‌هام" که با عنوان "هنر مدرن، پس از جنگ و معاصر" در 29 می (8 خرداد) برگزار ‌شد 585 اثر چکش خورد که در این میان 8 اثر از 6 هنرمند ایرانی به فروش رسید. در این حراج اثر بهمن محصص 8 هزار یورو، اثر مسعود عربشاهی 7 هزار یورو، دو اثر رضا درخشانی هر کدام 8 هزار یورو، اثر آنه محمد تاتاری 4 هزار یورو، دو اثر شهرام کریمی هر کدام 10 هزار یورو و اثر مسعود سعدالدین 8 هزار یورو چکش خوردند.

همچنین در شب دوم این حراج که ۵ ژوئن (15 خرداد) با عنوان "کشف" برگزار شد نیز 507 اثر چکش خورد که در میان این آثار 7 اثر از هنرمندان ایرانی نیز به فروش رسید. اثر بهمن محصص 1.800 یورو، اثر فریده لاشایی 4 هزار یورو، اثر واحد خاکدان 3 هزار یورو، دو اثر احمد نصرالهی هرکدام 3 هزار یورو و دو اثر سید اسدالله شریعت پناهی هر کدام 5 هزار یورو به فروش رسیدند.

 

بهمن محصص

اثر بهمن محصص به قیمت 8 هزار یورو به فروش رسید

 

بهمن محصص

اثر بهمن محصص به قیمت 1.800 یورو به فروش رسید

 

مسعود عربشاهی

اثر مسعود عربشاهی به قیمت 7 هزار یورو به فروش رسید

 

فریده لاشایی

اثر فریده لاشایی به قیمت 4 هزار یورو به فروش رسید

 

رضا درخشانی 2

دو اثر رضا درخشانی که هر کدام به قیمت 8 هزار یورو به فروش رسیدند

 

شهرام کریمی 2

دو اثر شهرام کریمی که هر کدام به قیمت 10 هزار یورو به فروش رسیدند

 

مسعود سعدالدین

اثر مسعود سعدالدین به قیمت 8 هزار یورو به فروش رسید

 

سید اسدالله شریعت پناهی 2

دو اثر سید اسدالله شریعت پناهی که هر کدام به قیمت 5 هزار یورو به فروش رسیدند

 

آنه محمد تاتاری

اثر آنه محمد تاتاری به قیمت 4 هزار یورو به فروش رسید

 

احمد نصر الهی

دو اثر احمد نصرالهی که هر کدام به قیمت 3 هزار یورو به فروش رسیدند

 

واحد خاکدان

اثر واحد خاکدان به قیمت 3 هزار یورو به فروش رسید

 

 

بهمن محصص واحد خاکدان فریده لاشایی مسعود عربشاهی حراج ون هام
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین