کد خبر: 339 A

دو تابلوی زنده رودی به هفت نگاه نهم رسیدند.

ایران آرت :دو تابلوی زیبا از حسین زنده رودی هنرمند 79 ساله مقیم لندن به هفت نگاه نهم رسید و عنوان گران ترین آثار این دوره را به نام خود ثبت کرد. 

نهمین هفت نگاه که این روزها در فرهنگسرای نیاوران دایر است با هیجان همیشگی به کار خود ادامه می دهد و آخرین خبر از این نمایشگاه حاکی ست به تازگی دو تابلو از زنده رودی که رکوردهای میلیون دلاری در حراجی های بین المللی ساخته است با قیمت 220 میلیون تومان به روی دیوار رفته است. 

حسین زنده رودی

 

فروش سال هنرهای تجسمی "هفت نگاه" با مشارکت گالری‌های آریا، الهه، گلستان، والی، هفت‌ثمر و ماه مهر با هدف رونق افزایی به اقتصاد هنر و ارائه آثار هنری اصیل با قیمت‌های مناسب، همچون ۱۰ سال گذشته با محوریت فروش برپا شده است.

در نهمین رویداد "هفت نگاه" از میان انبوه آثار هنری متقاضی، ۲۸۰ هنرمند منتخب شده‌اند که با نمایش بیش از ۳۰۰ نقاشی، نقاشی‌خط، مجسمه و معدودی چاپ دستی مردم را به خرید اثر هنری دعوت می‌کنند. در این رویداد آثاری با قیمت‌هایی بین 300 هزار تومان تا 220 میلیون تومان ارائه شده تا اقشار مختلف مردم را به خرید آثار هنری ترغیب کند و شعار " هر خانه ایرانی یک اثر هنری"  را تحقق بخشد. 

در این نمایشگاه نقاشی‌خط های چهره های شناخته شده ای مانند سید محمد احصایی، رضا مافی تا چهره های نسل بعدی ابراهیم حقیقی،عین‌الدین صادق زاده،  رضا رینه ای  با قیمت‌های متفاوتی از 10 تا 50 میلیون تومان عرض شده است. از حجت شکیبا که با نقاشی در آثار زنده یاد علی حاتمی به خصوص در اثر کمال الملک به نامی شناخته شده برای جامعه ایرانی بدل شده است یک تابلوی زیبای دو لته ای به قیمت 50 میلیون تومان روی دیوار است. 

آثاری از  احمد مرشدلو، علی نصیر، بهرام دبیری، فریدون آو، آنه محمد تاتاری، علی ترقی‌جاه با قیمت‌های 12 تا 40 میلیون تومان به نمایش است.

اما در جمع گران‌ترین آثار بعد از دو تابلوی زنده رودی، آثاری از ابوالقاسم سعیدی هنرمند 91 ساله مقیم پاریس 130 میلیون تومان و واحد خاکدان، هنرمند صاحب سبک 66 ساله با قیمت‌100میلیون تومان پیشنهاد شده است.

در این نمایشگاه در کنار نام‌های هنرمندان جوان، چهره‌های شاخصی مانند پرویز کلانتری، هانیبال الخاص، فریده لاشایی، ژازه تباتبایی، منصور قندریز، محمدعلی ترقی‌جاه، غلامحسین نامی، علی شیرازی، بهرام دبیری، گیزلا وارگا سینایی، فرح اصولی، تاها بهبهانی، بهروز دارش، کامبیز درم بخش، محمد ابراهیم جعفری و... به چشم می‌خورد.

لازم به یادآوری است که نهمین نمایشگاه "هفت نگاه" تا هفدهم دی ماه در فرهنگسرای نیاوران میزبان علاقمندان به هنر است.

 

 

 

هفت نگاه حسین زنده رودی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین