کد خبر: 31400 A

مقام‌های شهری توکیو احتمال می‌دهند که یک نقاشی دیواری که در بخش غربی این شهر نقش بسته است، اثر دست بنکسی نقاش مشهور بریتانیایی باشد.

ایران آرت: آثار هنری "بنکسی" هنرمند مرموز انگلیسی پس از نمایان شدن، توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است؛ حال مقام های ژاپن در حال بررسی این مساله هستند که آیا این هنرمند خیابانی گریزان، ممکن است نشانی از خود در توکیو بر جا گذاشته باشد.

به گزارش ایرنا به نقل از سی‌ان‌ان، تحقیقاتی در جریان است در این مورد که آیا یکی از آثار معروف بنکسی که موشی با چتری در دست را نشان می دهد و روی دربی در ایستگاه مونوریل شهرک "هینوده" در بخش غربی توکیو نقش بسته، واقعا اثر دست این هنرمند ناشناس است.

آثار بنکسی که غالبا موضوعات سیاسی را منعکس می کند، آوازه بالایی به این هنرمند خیابانی در سطح بین المللی بخشیده است.

در همین حال، کارگران محلی شهرک هینوده گفته اند که قدمت تصویر کشف شده از موش بنکسی در این منطقه به بیش از 10 سال قبل بازمی گردد. 

ساکنان محلی اواخر سال گذشته میلادی، مقام های شهری را از وجود این اثر مطلع کردند و احتمال دادند که اثر، متعلق به بنکسی باشد. سپس مسئولان شهری درب را از مکان اولیه به انباری منتقل کردند.

در همین حال، "یوریکو کوئیکه" فرماندار توکیو تصویری از خود در کنار اثر بنکسی در توییتر منتشر کرد و زیر آن نوشت: یک نقاشی از موشی بامزه در توکیو موجود است که می تواند اثر بنکسی باشد! هدیه ای به توکیو؟

با این همه، "کوجی سوگی‌یاما" مقام دولتی کلان‌شهر توکیو گفت که مطمئن نیست کارشناسی در ژاپن باشد که بتواند اصیل بودن اثر این هنرمند مرموز را شناسایی کند. 

japan-suspected-banksy

بنکسی به برجا گذاشتن آثار هنری اش در مکان های عمومی معروف است. ساکنان منطقه "پورت تالبوت" در شهر ولز انگلیس اواخر سال گذشته میلادی یک روز که از خواب بیدار شدند، یکی از آثار بنکسی را نقش بسته روی دیوارهای یک تعمیرگاه خودرو یافتند. 

بنکسی هنرمندی است که به خلق نقاشی های دیواری با مضامین شنود غیرقانونی، برگزیت و دیگر مسائل تلخ اجتماعی شهرت دارد.

نقاشی بنکسی نقاشی دیواری اثر هنری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین