کد خبر: 3131 A

این هنرمند حدود چهار دهه است که پوسترهای بدون سفارش را با مضامین سیاسی، فرهنگی و اجتماعی خلق کرده و به مناسبت های مختلف آنها را منتشر می کند

ایران‌آرت: بهزاد شیشه گران هنرمند طراح و نقاش به مناسبت نوروز ۱۳۹۶ پوستری را طراحی کرده و آن را در اختیار خبرگزاری مهر قرار داده تا برای اولین بار منتشر شود.

به گزارش مهر،  شیشه گران  این پوستر را با عنوان «در ستایش نوروز» طراحی کرده و درباره آن نوشته است: «به خاطر نو شدن، به خاطر شادی، به خاطر سبزی، به خاطر جوانه‌ها، به خاطر شکوفه‌ها، به خاطر گل‌ها، به خاطر جسم و جانمان، به خاطر صلح و به خاطر عاشقانه زیستن.»

شیشه گران حدود چهار دهه است که پوسترهای بدون سفارش را با مضامین سیاسی، فرهنگی و اجتماعی خلق کرده و به مناسبت های مختلف آنها را منتشر می کند که پوسترهای صلح، محیط زیست، فلسطین، غزه، پوسترهای نوروز، خلیج فارس، پوسترهای ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴ جام جهانی فوتبال، پوستر روز جهانی کارگر و زلزله های رودبار، بم، بوشهر، آذربایجان و نپال، روز جهانی کودک، ایران در اغما، تهران در اغما و پوسترهای شخصیت هایی چون حافظ، سعدی، خیام و فردوسی، مصدق، نیما، شاملو، کیارستمی، تختی و چارلی چاپلین از آن جمله است.

پوستر «در ستایش نوروز» نیز در راستای پوسترهای بدون سفارش این هنرمند طراحی و منتشر شده است.

بهزاد شیشه گران هنرمند طراح، نقاش و گرافیست متولد ۱۳۳۱ در تهران و دانش آموخته نقاشی و گرافیک از هنرستان هنرهای زیبای تهران و دانشگاه هنر است.

این هنرمند از سال ۵۱ تا کنون طراحی ده ها پوستر فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بدون سفارش را در کارنامه هنری خود دارد و تاکنون ۱۷ نمایشگاه انفرادی و بیش از ۱۵۰ نمایشگاه گروهی داخلی و خارجی برپا کرده است.

همچنین ۲۱ مجموعه طراحی، نقاشی و گرافیک، طراحی و نقاشی ده ها پرتره از شخصیت های فرهنگی، هنری و سیاسی ایران و جهان، طراحی تعدادی آرم، آرم نوشته، روی جلد کتاب، مجله، طراحی حروف فارسی و بسته بندی و همچنین تدریس طراحی، نقاشی و گرافیک از سال ۱۳۵۴ تاکنون از جمله فعالیت های بهزاد شیشه گران است.

انتشار دو جلد کتاب پهلوان تختی، برنده اولین بی ینال نقاشان کشور در سال ۱۳۷۰ (موزه هنرهای معـاصر تهران)، عضو افتخاری انجمن نقاشان ایران و عضویت در هیات مدیره انجمن نقاشان ایران از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۰ نیز در کارنامه این هنرمند دیده می شود.

 

 

بهزاد شیشه گران
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین