کد خبر: 30439 A

سال 2018 با فروش آثار هنرمندان سرشناسی چون بنکسی، دیوید هاکنی و جنی ساویل به سالی ماندگار در اذهان تبدیل شد.

ایران آرت: در سال 2018 هنرمندانی چون بنکسی، دیوید هاکنی و جنی ساویل با آثار معروفشان، حراجی‌ها را به وجد آوردند.

یکی از این هنرمندان، دیوید هاکنی نقاش انگلیسی بود که عنوان گران ترین هنرمند جهان را با نقاشی اش به خود اختصاص داد.

نقاشی معروف وی با عنوان "استخر با دو پیکر" در حراجی کریستی نیویورک در ماه نوامبر (آبان – آذر) به مبلغ 90 میلیون و 300 هزار دلار فروخته شد. "جو لوئیس" سرمایه گذار انگلیسی و مالک باشگاه فوتبال "تاتنهام هاتسپر" این نقاشی را به فروش رساند. 

5090883

به گزارش ایرنا، جنی ساویل در سال 2018 عنوان گران ترین هنرمند زن در قید حیات جهان را از آن خود کرد. نقاشی این هنرمند در حراجی ساتبی به مبلغ 9 میلیون و 500 هزار پوند ارزش گذاری و فروخته شد.

در این میان، "جیلیان ورینگ" هنرمندی دیکر از انگلیس بود که در سال جاری میلادی خبرساز شد. وی در ماه آوریل (فروردین – اردیبهشت) برای گرامیداشت اعطای حق رای به بانوان در انگلیس، مجسمه "میلیسنت فاوست" یکی از مدافعان اعطای حق رای به بانوان را در میدان پارلمان لندن بنا کرد.

به نشانه طولانی بودن راه رسمیت بخشیدن به زنانی که تاریخ را تغییر داده اند، مجسمه ورینگ، اولین مجسمه زنی است که در میدان پارلمان لندن ساخته شده است.

بنکسی دیگر هنرمند انگلیسی بود که در فصل حراجی پاییز سال جاری، عنوان اخبار مهم رسانه ها را به خود اختصاص داد. نقاشی "دختری با بادکنک" وی در حراجی ساتبی به قیمت یک میلیون و 400 هزار دلار فروخته شد.

photo_2018-10-06_13-51-10

"شارلوت پراجر" هنرمند و فیلمساز انگلیسی، دیگر هنرمند شناخته شده در سال 2018 بود که موفق شد جایزه "ترنر" انگلیس را به خاطر ساخت فیلم کوتاهی با یک گوشی آیفون از آن خود کند. 

"الکس فارکوارسون" مدیر موزه "تیت بریتانیا" و رئیس هیات داوران جایزه ترنر، اثر هنری پراجر را کاملترین نحوه استفاده از دستگاهی چون دوربین آیفون نامید که تاکنون در مقوله هنر شاهد آن بوده ایم.

براساس این گزارش، "کهینده ویلی" و"ایمی شرالد" دو هنرمند آفریقایی – آمریکایی نامدار در سال 2018 بودند که باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا و میشل همسرش، این دو را برای ترسیم نقاشی پرتره شان انتخاب کردند. این نقاشی قرار است در نگارخانه ملی پرتره در واشنگتن به نمایش درآید. در این نقاشی، تصویر اوباما روی یک صندلی چوبی ترسیم شده که به نظر می رسد در میان شاخ و برگ، شناور است. 

مجموعه بی نظیر از مجموعه "دیوید" و"پگی راکفلر" در سال 2018، عنوان بزرگترین حراجی برای یک مجموعه واحد را به خود اختصاص داد.

این زوج از مجموعه دارانی با آثار هنری فراوان در سده بیستم و حتی شاید در کل تاریخ بودند که مجموعه ای بی همتا از آثارشان در حراجی کریستی به منظور جمع آوری پول برای چند خیریه، به فروش گذاشته شد. این مجموعه به ارزش 832 میلیون و 600 هزار دلار در حراجی کریستی فروخته شد.

01

گالری "لوی گوروی" که به تازگی اعلام کرد نگارخانه ای را در سال 2019 در هنگ کنگ افتتاح می کند، یک اثر نقاشی از "ویلیام دکانینگ" نقاش معروف هلندی را در سال 2018، در نمایشگاه بازل هنگ کنگ به ارزش 35 میلیون دلار به فروش رساند.

اگرچه جزئیات مربوط به آثار فروخته شده در این نمایشگاه، رسانه ای نشده است، اما به نظر می رسد این اثر، گران ترین اثر فروخته شده در این نمایشگاه باشد.

بنکسی حراجی کریستیز ساتبیز دیوید هاکنی کریستیز اثر هنری استخری با دو پیکر جنی ساویل
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین