کد خبر: 30373 A

گالری بوم میزبان 50سال زندگی نقاشانه منوچهر نیازی خواهد شد.

ایران آرت : عصر جمعه چهاردهم دی ماه مجموعه ای دیده نشده از مهم ترین نقاشی های استاد منوچهر نیازی هنرمند هشتاد و یک ساله برای نخستین بار در گالری بوم به تماشا در می آید.

نیازی در این باره می گوید:"این یک نمایشگاه متفاوت از من خواهد بود که 50 نمونه شاخص از آثار 50 سال اخیرم را یک جا به نمایش می گذارم. خوشحالم در گالری بوم که نمایشگاه های شایسته ای برای بزرگانی مانند کیارستمی، تناولی و دیگر اساتید برگزار کرده آثارم را ارائه می دهم."

این نقاش صاحب سبک یادآوری می کند نقاشی هایش را با الهام از موسیقی کلاسیک بتهوون و چایکوفسکی خلق می کند و منظره های نرم را با شنیدن شوبرت می آفریند. او می گوید هیچگاه از هیچ کس تقلید نکرده و همیشه راه خود را رفته است، او تنوع بسیار مجموعه هایی که خلق نموده را از پیکاسو آموخته که همواره در پی کار نو و تازه بوده است. 

عالم هنر منوچهر نیازی به نقاشی محدود نیست. او در موسیقی نیز دست دارد و تأثیر آن به وضوح در نقاشی‌هایش دیده می‌شود. همین گرایش کیفیت رمانتیک آثار وی را تشدید می‌کند. پناه روح عاشق هنرمند، بازگشت به طبیعت و غوطه خوردن در بستر بکر زمین است.نگاه به نقاشی‌های منوچهر نیازی، همیشه آغازگر سفری در عمق ناشناخته‌هاست. مجموعه شناخته شده او، درختان ستبر با ریشه‌هایی که گویی تا عمیق‌ترین لایه‌های زمین ریشه دوانده‌اند، روح را به دنیایی اساطیری پرواز می‌دهد.مفهوم رمزآلود درخت، عمری است که ذهن نیازی را به خود مشغول داشته و در جانش ریشه دوانده است. ایستادن در مقابل بوم‌های عظیم او که با انبوهی از تنه‌های سپیدار پر شده، یادآور نخستین مأمن بشر است؛ در زبان اساطیری، درخت، تصویری مثالی از آیینه تمام‌نمای انسان و ژرف‌ترین خواست‌های اوست.گویی میان درخت و انسان، تشابهی ازلی هست: هر دو بر زمین جای و سر در آسمان دارند. 

نمایشگاه نقاشی های منوچهر نیازی عصر جمعه چهاردهم دی ماه آغاز به کار می کند و حدود دو ماه (غیر از شنبه ها و یکشنبه ها) به نمایش عموم خواهد بود. 

گفتنی ست تمامى آثار به نمایش درآمده در گالرى بوم در زمره گنجینه این گالرى ست و در جهت حمایت از هنر ایران است و جنبه فروش ندارد. 

گالری بوم در خیابان ولیعصر، بالاتر از نیایش، ارمغان غربی، پلاک 11 واقع است. 


 

منوچهر نیازی گالری بوم
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین