کد خبر: 29250 A

یک پزشک که بر اثرات مفید نقاشی بر زندگی‌اش تاکید دارد، تصمیم دارد نمایشگاهی از نقاشی‌های خود را برگزار کند.

ایران آرت: پریسا میر، پزشکی است که می‌خواهد ۱۶ آذر ماه نمایشگاه نقاشی‌های خود را در گالری نقش جهان برگزار کند.

به گزارش ایسنا، او در این زمینه توضیح داد: از سال ۱۳۹۰ فعالیت هنری خود را در زمینه نقاشی آغاز کردم و در سال ۱۳۹۲ دوره شش ماهه مبانی هنرهای تجسمی را در مجتمع فنی تهران گذراندم. از سال ۱۳۹۳ آموزش نقاشی را در کارگاه نقاشی آزاد آقای رضا عنصری آغاز کردم. مفاهیم ادبی و شعر و واژه‌ها همیشه در نقاشی‌های انتزاعی من جایگاه ویژه‌ای دارند. در این سال‌ها در نمایشگاه‌های گروهی متعددی شرکت کردم.

میر اضافه کرد: در تیر ماه امسال همکاری خودم را با خانم دکتر امیدواری، استاد روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و برادرم دکتر علی میر، استاد جراحی دانشگاه علوم پزشکی تهران پیرامون برپایی گروه هنر و پزشکی آغاز کردم. با توجه به اثرات مفیدی که نقاشی در زندگی شخصی من داشت در آبان ماه امسال، مقاله‌ای با عنوان اثرات نقاشی بر درمان بیماری‌ها در هفته نامه سلامت منتشر کردم.

او اظهار کرد: پس از برپایی فعالیت هنر درمانی بخش رادیوتراپی بیمارستان امام خمینی، تصمیم گرفتم بخشی از عواید حاصل از نمایشگاه نقاشی خودم را به فعالیت هنر درمانی اختصاص بدهم تا بتوانم با ارائه راه حل‌های ساده، التیامی بر لحظات سخت زندگی خود و دیگران باشم.

این نمایشگاه جمعه (١٦ آذر ماه) از ساعت ١٦ تا ٢٠ در نگارخانه نقش جهان واقع در نیاوران، از میدان یاسر به سمت تجریش، کوچه همایونفر، کوچه سعدی، کوچه حافظ، خیابان آیت الله محمودی ٢، پلاک٩ (شماره تماس ٢٢٧١٦٢٢٠) افتتاح می‌شود و تا ۲۱ آذر ماه به جز شنبه از ساعت ١٦ تا ١٩ ادامه خواهد داشت.

 

هنر درمانی پریسا میر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین