کد خبر: 29195 A

دولت بریتانیا موقتا از خروج تابلویی از "جی‌‌ام‌دبلیو ترنر" که به مبلغ ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار پوند در حراجی به فروش رسیده جلوگیری کرد.

ایران آرت: "والتون بریجز" (پُل‌های والتون) نام تابلویی رنگ و روغن روی بوم است که در سال ۱۸۰۶ توسط "ترنر" نقاش بزرگ بریتانیایی خلق شده است. این تابلو در حراجی ماه جولای به قیمت ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار پوند به فروش رسید.

این تابلوی نقاشی اولین اثر نقاش در فضای باز و یک منظره بیرونی است. تابلو تصویر پل دوتایی را که روی رودخانه تایمز لندن قرار دارد، نشان می‌دهد که بین آب‌بندهای منطقه سانبِری و شِپِرتون واقع شده است.

به گزارش فارس، مایکل الیس، وزیر هنر پس از توصیه کمیته بازبینی صادرات آثار هنری و اشیاء فرهنگی که توسط شورای هنر اداره می‌شود تصمیم به منع خروج این اثر هنری از بریتانیا گرفت.

او در این مورد گفت: "ترنر یکی از بزرگ‌ترین هنرمندان تمام تاریخ بریتانیا است که مطالعات وی در مورد زندگی در بریتانیای زمان خود هنوز مورد پیگیری و علاقه عموم مردم امروزی‌ است. تابلوی "پل‌های والتون" نمونه‌ای باشکوه از سبک متفاوت او و علاقه‌اش به مناظر بریتانیای قرن نوزدهم است. اینها همه دلایلی تاریخی و هنری برای نگهداری اینچنین اثر و شاهکاری هنری در کشور است تا همه ملت از آن بهره‌مند شوند."

نقاشی اثر هنری جی ام دبلیو ترنر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین