کد خبر: 28925 A

مشعل اصلی مجسمه آزادی پس از این که سه دهه پیش از مجسمه جدا شد، در یک موزه جدید به نمایش گذاشته خواهد شد.

ایران آرت: مشعل اصلی تندیس آزادی از مس و طلا ساخته شده و شی گران‌بهایی است. ولی در سال ۱۹۸۴ به‌دلیل اینکه در معرض نور خورشید، نزولات آسمانی و آب و هوا قرار می‌گرفت و امکان تخریب آن وجود داشت، با یک مشعل جایگزین جابه‌جا شد.

به گزارش ایسنا، با این حال بازدیدکنندگان قادر خواهند بود که مشعل اصلی ۳۶۰۰ پوندی را در دست یک مجسمه جدید واقع در موزه آزادی ببینند که در لیبرتی آیلند در تاریخ می ۲۰۱۹ بازگشایی خواهد شد. این مشعل هفته گذشته همراه با یک مدل جایگزین از صورت بانوی آزادی، به این مکان منتقل شده است.  

مجسمه آزادی تنها به عنوان نماد شهر نیویورک مطرح نیست، بلکه در فهرست میراث جهانی یونسکو هم قرار دارد. نام کامل این مجسمه، "آزادی روشنگر جهان" است که توسط فردریک آگوست بارتولدی (تندیس‌گر فرانسوی) طراحی و همچنین توسط الکساندر گوستاو ایفل (معمار و متخصص سازه‌های فلزی فرانسوی و سازنده‌ی برج ایفل) ساخته شده است.

مجسمه آزادی یک هدیه از طرف فرانسه به امریکا بود تا سده استقلال ملی خود را جشن بگیرند اگرچه که به‌طرز عجیبی یک دهه دیر به امریکا رسید.

از زمانی که این مجسمه در امریکا قرار داده شده، به‌عنوان نمادی از امید برای عده زیادی از مردمی که به‌ عنوان مهاجر از طریق جزیره همسایه "الیس" به امریکا وارد می‌شوند، مطرح بوده است.

سرپرست بنای یادبود ملی "آزادی" بیان کرده است "مشعل اصلی یک نمونه زیبای هنری و نمونه‌ای از آرمان‌های آزادی و دموکراسی است."

مجسمه مجسمه آزادی نیویورک مجسمه آزادی تندیس آزادی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین