کد خبر: 24222 A

مجموعه‌ای از نقاشی‌ها و طراحی‌های دیده‌ نشده "اورسن ولز" سینماگر بزرگ آمریکایی دستمایه ساخت یک فیلم مستند و برپایی یک نمایشگاه هنری شده است.

ایران آرت: مارک کازینز منتقد سینمایی، مورخ و یکی از طرفداران قدیمی «اورسن ولز» مجموعه‌ای متنوع و بزرگ از نقاشی‌ها و طراحی‌های دیده نشده از این کارگردان را در مستندی به نام «چشمان اورسن ولز» برای اولین بار به نماش گذاشته و در این مستند به وجه دیگر هنری خالق «همشهری کین» پرداخته است. 

به گزارش ایسنا، همچنین نمایشگاهی از این آثار هنری شامل نقاشی و طراحی نیز در گالری‌ سامرهال در شهر «ادینبرا» اسکاتلند برپا شده است. این نمایشگاه که از دوم اوت آغاز شده تا ۲۸ سپتامبر ادامه خواهد داشت و فیلم «چشمان اورن ولز» نیز از تاریخ ۱۷ اوت به سینما خواهد آمد. 

57721545

از جمله افتخارات «اورسن ولز» که ساخت فیلم‌هایی چون «همشهری کین» و «امبرسون‌های باشکوه» را در کارنامه سینمایی درخشان خود دارد، می‌توان به کسب جایزه بزرگ جشنواره کن در سال ۱۹۵۲ برای «اتللو»، جایزه بهترین بازیگر کن در سال ۱۹۵۹ و دریافت جایزه بیستمین سال تاسیس جشنواره کن و جایزه بزرگ دستاورد فنی این جشنواره در سال ۱۹۶۶ اشاره کرد.

«اورسن ولز» روز دهم اکتبر ۱۹۸۵ در سن ۷۰ سالگی در لس‌آنجلس درگذشت. «روی دیگر باد» ساخته ناتمام «اورسن ولز» که پس از ۴۰ سال و به همت کمپانی نتفلیکس تکمیل شده، امسال در جشنواره فیلم ونیز رونمایی می‌شود.

57721550


57721546


57721543

 

جشنواره فیلم ونیز نقاشی طراحی اورسن ولز
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین