کد خبر: 23189 A

نمایشگاه میکس‌مدیای عسل بصیر عصر جمعه در گالری ایده افتتاح شد.

ایران‌آرت: نمایشگاه آثار عسل بصیر با عنوان «گذار» عصر جمعه ۲۲ تیر ماه در گالری ایده افتتاح شد. این هنرمند درباره آثارش به ایران آرت گفت: این دومین نمایشگاه از این مجموعه است که برپا شده است. آنچه ذهن مرا مشغول کرده، تحول طبیعت است. این تحول همانطور که در تغییر فصل نمود دارد، در حرکت آن به سمت تاثیر از عوارض صنعتی شدن هم نمود پیدا می‌کند و به هرحال مساله‌ام همان گذار است.

وی افزود: به دنبال یک روایت سمبولیک در این آثار هستم که در عین حال مینیمال هم باشد. به همین دلیل به سوی استفاده از آثار بازیافتی رفتم. فرهنگ مصرف‌گرایی و روند صنعتی شدن جوامع امروز را در کنار شاخه‌های درخت نشان دادم تا به ضرورت اهمیت به طبیعت تاکید کنم.

این هنرمند تصریح کرد: همان‌طور که نقش انسان در ایجاد بحران‌های محیط زیستی و تخریب طبیعت مهم است، نباید از سهم انسان در بازیابی طبیعت و آسیب‌هایی که به آن وارد شده غافل شویم.

بصیر گفت: روی هم ده اثر روی بوم به نمایشگاه آورده‌ام که با تکنیک اکرولیک و میکس‌مدیا کار شده‌اند. تلاش کردم طوری کار کنم که خود رنگ‌ها مخاطب را جذب کنند و هارمونی و همزیستی رنگ‌های طبیعت در آثار حفظ شود.

این هنرمند توضیح داد: سعی می‌کنم نسبت به محیط زیست حساس و محتاط باشم. زیرا بیش از آنکه خودم را ساکن گوشه‌ای از خاک این سرزمین بدانم، ساکن و شهروند کره زمین می‌دانم. این حس در ناخودآگاه و در قلب من است و در دوران دانشجویی هم درزمینه مسائل و مشکلات مختلف زیست محیطی کار می‌کردم.

عسل بصیر گفت: تلاش می‌کنم به عنوان یک دانشجوی هنر در این زمینه نقشی داشته باشم و پیام و اعتراض خود را عنوان کنم. البته برای این کار از طبیعت الهام گرفتم. مثلا تغییر رنگ‌های برگ‌ها در پاییز و رویش دوباره آنها برایم بسیار الهام‌بخش است.

او با بیان اینکه برداشت از کارهای او آزاد است گفت: کاملا بستگی به این دارد که از کجا شروع کنی به دیدن تابلوها. سعی کردم در هر یک از این ده قاب، به یکی از مشکلات محیط زیست بپردازم. مثلا اگر طوری نگاه کنی که تابلوی مربوط به آلودگی آبها را ببینی، ممکن است از نظر زیبایی‌شناسانه جذب نشوی اما در این روند به جریان طبیعت اشاره شده است. طبیعت می‌تواند انسان را در برگیرد و یا از او عبور کند. این بسته به رفتار ماست. این یک اتفاق کلی است و من دوست داشتم در یک مجموعه همه مسائل طبیعی مورد نظرم را نمایش دهم.

عسل بصیر در پایان گفت: قصد ندارم به کسی امید بدهم. در این نمایشگاه فقط خواستم مسائل را نمایش دهم.

لازم به یادآوری است نمایشگاه «گذار» تا 27 تیرماه در گالری ایده  به نشانی کریم‌خان زند، خیابان سنایی، خیابان هجدهم، پلاک ٢٦ میزبان علاقمندان به هنر است.

 

گالری ایده عسل بصیر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین