کد خبر: 22447 A

پریسا پهلوان : اکران اینترنتی فیلم توران خانم یک اتقاق مهم بود

ایران آرت : فیلم مستند توران خانم ساخته دو هنرمند شاخص رخشان بنی اعتماد و مجتبی میرتهماسب، بازآفرینی خاطرات شیرین بچه های مدرسه فرهاد است و برای آنها که توران خانم را از نزدیک ندیدند مانند بذر امید است. 

تماشای صحنه هایی که خانم توران میرهادی که مدیر و بنیان گذار مدرسه فرهاد و در صورت نیاز حتی معلم مدرسه فرهاد بودند، هر روز صبح آراسته و پر انرژی در مدرسه ورزش صبحگاهی می داد و آغاز گر سرود دسته جمعی بود: "ما دانش اموزان مدرسه فرهاد"... شیرین و دلنشین بود. 

برای ما که از روزهای اول دبستان تا آخرین دیدارها "توران خانم " صدایش میکردیم .... 

اتقاق فیلم "توران خانم" دیگر امروز به رویدادی بدل شده است تامل برانگیز و هیجان انگیز و طرح این پرسش "که چرا "توران خانم "و چرا" مدرسه فرهاد".

توران خانم از مدرسه فرهاد که خود مدیرش بود بسیار آموخت و اندوخته هایش  را در طی سالها با "استمرار" به معلمان ،مربیان،پدران و مادران و....با سخنرانی ،مقاله،کتاب و....همگام با شورای کتاب کودک و سپس فرهنگنامه کودکان و نوجوانان منتقل کرد.

فیلم "توران خانم" خود تاییدی است بر این تلاشها و مشاهده گروهی فیلم  و حتی چند بار دیدن آن شاید در دل معلمی بسیار دورتر از تهران بذر امیدی بکارد، معلمین و دانش اموزان مدرسه فرهاد را غرق در افتخار کند و شاید دوستی پرسش کند "چرا من در مدرسه فرهاد نبودم وچرا دیر با توران خانم اشنا شدم ".

امروز توران خانم "میراثی" است فرهنگی و فیلم توران خانم موفق به ثبت او در دلها وذهنها شده است .

 مشاهده فردی و گروهی فیلم توران خانم و نیز خواندن کتابهای ایشان می تواند فصلی نو پیش روی آموزش در ایران بگشاید. 

 

گالری ویستا پریسا پهلوان مستند توران خانم
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین