کد خبر: 2112 A

علی اشرف‌پور و رضا پژوهش نمایشگاهی از آثار حجمی خود را با عنوان «کالیگرافی روی چوب و آهن» در گالری شکوه برپا کرده‎اند.

ایران‌آرت: علی اشرف‌پور و رضا پژوهش نمایشگاهی از آثار حجمی خود را با عنوان «کالیگرافی روی چوب و آهن» در گالری شکوه برپا کرده‎اند.

 
به گزارش خبرآنلاین، نخستین نمایشگاه گروه هنری نماد با نمایش حجم‌های کاربردی تحت عنوان «کلیگرافی روی چوب و آهن» عصر جمعه ششم اسفند در گالری شکوه برپا می‌شود.

علی اشرف‌پور و رضا پژوهش دراین نمایشگاه تعداد 35 حجم کاربردی را با ادیشنی محدود که تلفیقی از هنر خوشنویسی با چوب و آهن است به نمایش گذاشته‌اند.

هدف گروه نماد از ارائه حجم‌های کاربردی راه یافتن وسایلی به زندگی و خانه‌هایمان است که علاوه بر دکوراتیو بودن، کاربردهای مختلفی داشته باشند و از تلفیق المانی از فرهنگ ایرانی، اشعار شعرای بزرگ ایران و خط شکسته نستعلیق درست شده باشند.

اشرف‌پور و پژوهش به صورت مشترک بیش از یک سال است که بر روی آثار این نمایشگاه متمرکز هستند، آن‌ها ابتدا وسیله مورد نظر خود اعم از آینه دیواری، میز، ساعت، قاب عکس و ... را انتخاب می‌کنند و سپس بر اساس آن متریال خاص، شی مورد نظر را برمی‌گزینند.

این دو هنرمند همچنین شعری امید بخش از اشعار شعرای بزرگی چون حافظ، سعدی، مولانا، سهراب سپهری و ... را در نظر گرفته و سپس طراحی فرم نوشتاری و خوشنویسی آن را به صورت دیجیتالی انجام می‌دهند و کار را برای مرحله تولید آماده می‌سازند، در نهایت قسمتی از ساخت کار را با ماشین و قسمت دیگر را با دست انجام می‌دهند.

گروه هنری نماد، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ شروع کرد. هدف اصلی این گروه به‌کارگیری فرم‌های خوشنویسی اشعار ایرانی در طراحی حجم‌های کاربردی است. آن‌ها در ساخت آثارشان از ترکیب چوب، آهن، استیل، کروم و طلا استفاده می‌کنند.

نمایشگاه «کالیگرافی روی چوب و آهن» تا 11 اسفندماه در گالری شکوه دایر خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه (به جز پنجشنبه‌ها) از ساعت 16 تا 20 از این آثار دیدن کنند.

 

 

علی اشرف پور رضا پژوهش کالیگرافی روی چوب و آهن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین