کد خبر: 20438 A

نمایشگاه «چهل؛ رساله‌ ای در باب سلوک زمینی» ۲۱ اردیبهشت‌ در گالری محسن افتتاح می‌شود.

ایران‌آرت:  ۱۱ قطعه عکس از آثار مهرداد افسری در نمایشگاهی با عنوان «چهل؛ رساله‌ ای در باب سلوک زمینی» از ۲۱ اردیبهشت‌ در  گالری محسن به نمایش درخواهد آمد و علاقه‌مندان می‌توانند از ۲۲ اردیبهشت‌ تا ۱۱ خرداد از این نمایشگاه بازدید کنند.

مجموعه «چهل؛ رساله‌ ای در باب سلوک زمینی» که ایده آن بر پایه فلسفه سهروردی و حکمت اشراق استوار است، در اصل شامل چهل عکس می‌شود که در کتابی با همین عنوان منتشر شده و در روز افتتاحیه نمایشگاه رونمایی خواهد شد. همچنین این نمایشگاه سه روز پس از افتتاح در گالری محسن در نمایشگاه فوتو لندن ۲۰۱۸ نیز روی دیوار می‌رود.

در توضیح این نمایشگاه آمده است: «اولِ این دو خطِ آخر نقطه است، آنجا مسافت نیست، و میان آخرِ هر دو خط یک گَز مسافت بُوَد. اکنون، اگر این دو خط که تا زمین کشیدی تا فلک بکشی، میان آن دو خط تا آن جایی که شکل آفتاب است دو گَز بُود و مسافتِ شکلِ آفتاب چهار گَز نهادیم. پس دو گَز جرم آفتاب از این دو خط بیرون باشد، یک گز از جانب راست یک گز از جانب چپ. اگر خود به جایِ یک گز یک ذره بُود که با زیرِ سرِ نقطه اول که به ماه تعلق می دارد از هر دو طرف نور به هم پیوسته شود و سایه زمین اینک شب باشد، چندان است که میانِ این ۲ خطِ آخر از زمین تا نقطه باقی، همه به نور آفتاب روشن است. شهاب الدین یحیای سهروردی.»

مهرداد افسری، عکاس، مستندساز و ویدیو آرتیست ایرانی برنده جوایز متعددی در جشنواره‌های هنری داخلی و خارجی است.

 

گالری محسن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین