کد خبر: 178 A

بزرگمهر حسین‌پور، نقاش و کاریکاتوریست ایرانى، همزمان با تولد چهل سالگی‌اش، طى نمایشگاهى با عنوان "پدرسگ‌ها"، جمعى از پدرسگ‌های ایرانى را براى نخستین بار نمایش می‌دهد.

به گزارش ایران آرت، بزرگمهر حسین پور که در مجموعه کارهاى او کمیک استریپ هاى "ساندویچ" ، "من گوساله‌ام"، "قر و قمبیل" ، کتاب‌های "شهر هرت" و... به چشم می‌خورد، روز جمعه ١٩ آذر در گالرى راه ابریشم مجموعه "پدرسگ‌ها" را براى اولین بار رونمایى می‌کند.

این مجموعه شامل ١٤ تابلو در قطعات مختلف است که با رنگ روغن، آکریلیک و پاستل روى بوم نقاشى شده‌اند. این نمایشگاه تا پایان آذر در گالرى راه ابریشم واقع در فرمانیه غربى، بین آبکوه و آقایى، پلاک ١٠٣، واحد ٢ برقرار است و افتتاحیه آن، روز جمعه از ساعت ١٦ تا ٢٠ ادامه دارد.

حسین‌پور در سال ۱۳۵۵ به دنیا آمد. او رشته نقاشى را در دانشگاه آزاد تهران به پایان رساند. از سال ۱۳۶۹ به عنوان کارتونیست و کاریکاتوریست در نشریات گوناگون کشور مانند گل آقا، کیهان کاریکاتور، روزنامه زن، سروش نوجوان، رشد نوجوان، روزنامه نوروز، روزنامه آفتابگردان، روزنامه اقبال و... به کارپرداخته است. او چندسال سردبیرى هفته نامه چلچرغ را برعهده داشت.

 

بزرگمهر حسین پور
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین