کد خبر: 16873 A

نیکی کریمى که پیش از این دو نمایشگاه عکس از عکس های خود، به نمایش گذاشته سومین نمایشگاهش را برگزار می‌کند...

ایران‌آرت: سومین نمایشگاه عکس‌های نیکی کریمی کارگردان، بازیگر و تهیه کننده سینمای ایران روز جمعه ٢٧ بهمن ماه در گالری اعتماد باغ نگارستان افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ‎نیکی کریمى که پیش از این دو نمایشگاه عکس از عکس های خود، یکی در گالری گلستان در ایران و دیگرى در گالری کورت یارد امارات به نمایش گذاشته تا امروز سبک‌های مختلف عکاسی را تجربه کرده اما عکاسی از طبیعت در آثار او چشم گیرتر است.

‎اولین نمایشگاه عکس های نیکی کریمی، با عنوان «افق‌ها» در سال ٨٨ در گالری گلستان برگزار شد که مجموعه عکس ها از سفری بوده که از کاشان و اصفهان شروع شد و تا لرستان و بعد هم از آن به طرف بندر انزلی و رشت تا لاهیجان و ماسوله ادامه داشت.طبیعت هایی بدون انسان، افق های گسترده و تپه ماهورهای چشم نواز. همان مجموعه بود که در سال 1389 در در گالری کورت یارد امارات نیز به نمایش گذاشته شد.

‎به گفته او، عکاسی مجموعه «گل مردگی» در سال نود و چهار شروع شده و برای او فراز و نشیب بسیاری داشته تا به تصویر نهایی برسد. 

کریمی درباره این نمایشگاه و آثارش نوشت: «‎این اولین بار بود که از طبیعت و خیابان و دوربین روی دست به استودیو می رفتم و صحنه ها را می چیدم. احساس یک فیلمساز/نقاش را داشتم که باید قابی ابدی از تصویرش می ساخت. مردن و به استعاره از آن، پژمردن جهانم را به هم زده بود چرا که مرشد همیشگی ام را از دست داده بودم و درگیر ذهنی به تصویر کشیدن این فقدان بودم. همزمان اخبار نابسامانی های خاورمیانه من را بیشتر به مفهوم نیستی و فقدان درگیر می کرد.احساس تک‌افتادگی و تنهایی در جهانی بی نور و بی‌امنیت. همه این ها من را رساند به «گل‌مردگی».»

‎این نمایشگاه از روز جمعه ٢٧ بهمن در گالری اعتماد واقع در میدان بهارستان خیابان دانشسرا، باغ نگارستان تا ١٥ اسفند ماه از ساعت ١١ تا ٢٠ برای بازدید عموم دایر خواهد بود.(گالری دوشنبه ها تعطیل است.)

 

iranart

 

نیکی کریمی نمایشگاه عکس نیکی کریمی نمایشگاه گلمردگی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین