کد خبر: 1328 A

نمایشگاه تصویر سازی و پرفورمنس با عنوان "زن-یسم" ۱۴ بهمن در گالری "هفت آینه" ساری اجرا شد.

ایران آرت : مهرشاد هاشم پور : در این نمایشگاه یک روزه، 200 اثر تصویرسازی "دینا عظیمی" که بخشی از مجموعه  کامل او با همین مضمون به شمار می رود با تکنیک راپید روی کاغذ به نمایش درآمد.

هنرمند در ارائه تصاویر کاملا آگاهانه شیوه بی آلایشی را برمی گزیند تا این تصاویر ذهنی و سیاه مشق گونه که همچون پیچک های در هم تنیده ای می نماید، به تمثیل، قابی بدون مرز و البته گویا برای همذات پنداری نزدیکتر مخاطبین با واگویه هایش بدل گردد. اجرای پرفورمنس این هنرمند که با مشارکت و اعمال بداهه  حضار به اجرا درآمد، نشان از دغدغه او بر لمسی متفاوت از هنجاری ست که گاه به سادگی در دنیای مدرن امروزی، نابه هنجار گشته است.

حریم شخصی یک انسان و به طور اهم یک زن؛ که حتی اگر از طرف بخشی معدودی از جامعه به ورطه  فراموشی سپرده می شود هنرمند را وادار به واکنش در مقابل یکی از ابتدایی ترین حقوق بشری کرده است.

"دینا عظیمی" خود می گوید: "قضاوت امریست سهل و ممتنع. گاهی به آسودگی چشم بر هم زدن و گاهی به سختی یک عمر نخوابیدن ..." 

و این گونه است که میان خودم و تو نگاهی می بینم که تجسم آراستگیم را از من می رباید.

بر این اساس، خاستگاه هنرمند در زن-یسم، ادراک ظن و گمان و بی شک، قضاوتی ست که در پس آن نهفته که شاید این امر در بینش عنصر زنانگی کاوشی ملموس تر باشد؛ و او می کوشد تا این تلنگر ظریف و هنرمندانه را به مخاطبینش هدیه دهد و به این واگویه ی اجتماعی جامه ی عمل بپوشاند.

 

 

گالری هفت آینه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین