کد خبر: 12077 A

مجاوری عقیده دارد آدم‌ها زمانی که قدرت مبارزه با محیط اطراف را ندارند، به خود آسیب می‌زنند.

ایران‌آرت: نمایشگاه مجسمه‌های مونا مجاوری با عنوان "مفاعول" در گالری والی برپاست. این هنرمند در مورد موضوع آثار خود گفت: تم اولیه این آثار در مورد آسیب‌هایی است که انسان به خودش وارد می‌کند. به نظر من همه آدم‌ها چنین شرایطی دارند و زمانی که قدرت مبارزه با محیط اطراف را ندارند و در موضع ضعف قرار می‌گیرند، به شکل‌های مختلف به خود آسیب می‌زنند. از سوی دیگر آدم‌ها علاوه بر آسیبی که به خود می‌زنند به دیگران هم آسیب وارد می‌کنند چون رابطه‌ای تعاملی میان آنها وجود دارد.

مجاوری ادامه داد: آنچه در این آثار دیده می‌شود نمادی از گوشت و پوست و استخوان انسان است و بخش‌های تیزی که در آنها دیده می‌شود نشانه چنگ و دندانی است که وسیله تهاجم و دفاع است.

این هنرمند ادامه داد: این تم قبلا در تعدادی از آثارم وجود داشت و رفته رفته رشد کرد تا این مجموعه را شکل داد. اما دیگر در این زمینه کار نمی‌کنم و این سوژه برایم پایان یافته است.

photo5997084465316342302

مجاوری در مورد متریال آثار خود گفت: بیشتر این مجسمه‌ها از برنز ساخته شده و تعدادی از آنها از جنس فایبرگلاس و پلی استر هستند. برنز پرداخت شده در این آثار حالت آینه‌ای دارد تا مخاطب بتواند خودش را در آنها ببیند. می‌خواستم بیننده بداند که او هم چنین شرایطی دارد و چنین آزارهایی را به خود اعمال می‌کند.

او با اشاره به اینکه نخستین نمایشگاه انفرادی خود را برگزار کرده است گفت: در این مجموعه 10 اثر نمایش داده شده که بیشتر آنها ابعادی در حدود 20 سانتیمتر دارند و فقط دو مجسمه در ابعاد بزرگ ساخته شده‌اند.

نمایشگاه "مفاعول" تا 9 آبان ماه در گالری والی واقع در میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک 722 برپاست.

photo6006060307014855337

 

مونا مجاوری
نظرات خوانندگان
  • سهراب
    پاسخ

    با تشکر از هنرمند جوان بخاطر آثار بسیار زیبای ایشان.

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین