کد خبر: 11712 A

زلیخا شیرزاد برای نخستین نمایشگاه هنرهای تجسمی افغانستان به ایران می‌آید

او چهره شناخته‌شده مد و لباس است که با رویکردی متفاوت به پوشش‌های اقوام مختلف افغانستان توانسته مسیری نو در هنر معاصر بگشاید...

ایران‌آرت: نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان که با عنوان«نیمروز» به همت مریم کوهستانی  از 12 آبان به مدت چهارده روز برگزار خواهد شد، میزبان زلیخا شیرزاد طراح لباس و اینستالیشن آرتیست سرشناس افغانستانی، می‌شود.

به گزارش ایران‌آرت، در این نمایشگاه که در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد ۱۳۰ اثر در شاخه‌های؛ نقاشی، نقاشی‌خط، مجسمه، عکس، ویدیو و اینستالیشن از ۵۳ هنرمند مطرح افغانستانی از کشورهای فرانسه، آذربایجان، آلمان، آمریکا، استرالیا، افغانستان، ایران، پاکستان، سوءد، نروژ و هلند به نمایش در خواهد آمد.

زلیخا شیرزاد هم که میهمان این نمایشگاه می‌شود، چهره شناخته‌شده سال‌های اخیر در عرصه مد و لباس است که با رویکردی متفاوت به پوشش‌ها، دوخت‌ها، و بافته‌های اقوام مختلف افغانستان توانسته مسیری نو در هنر معاصر برای خود بگشاید و  نظرها را به خود جلب کند.

بر اساس این گزارش، شیرزاد برای نخستین‌بار به بهانه برگزاری نمایشگاه «نیمروز» از نیویورک به تهران می‌آید، و مهمان ویژه این نمایشگاه خواهد بود.

 

مریم کوهستانی نمایشگاه نیمروز نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان زلیخا شیرزاد
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین