کد خبر: 10436 A

نمایشگاه نقاشی سارا واصف‌نیا با عنوان "پارادوکس" در گالری والی افتتاح شد.

سارا واصف‌نیا که نمایشگاه آثارش با عنوان "پارادوکس" در گالری والی به نمایش در آمده است گفت: مدت زمان بسیاری بود که من برای خلق این مجموعه جملاتی از اوریانا فالاچی را مورد نظر داشتم.

او ادامه داد: اوریانا فالاچی در جملاتی می‌گوید: "اگر زن باشیم زخم‌ها عمیق‌تر خواهند بود. شادی‌ها لحظه‌ای و گذرا هستند، شاید خاطرات بعضی از آن‌ها تا ابد در یاد بماند، اما رنج‌ها داستانش فرق می‌کند تا عمق وجود آدم، رخنه می‌کند و ما هر روز با آن‌ها زندگی می‌کنیم. انگار که این خاصیت انسان بودن است!". من بر مبنای این جمله به خلق این آثار فکر کردم و با این تفاوت که زن‌های مجموعه "پارادوکس" تلاش می‌کنند تا با وجود این زخم‌ها، چراها و سوال‌های مختلف در درون پر تلاطم‌شان، زندگی آرام و بی‌دغدغه‌ای داشته باشند.

واصف‌نیا گفت: ایستادگی یکی از مفاهیم عمیقی است که تلاش کردم در لایه‌های زیرین این آثار وجوهی از آن را بگنجانم. اگر چه بنیان این مجموعه حول محور زن و تضادهای وجودی زنان در برابر بحران‌های مجهول شکل گرفته است. من سعی کردم هیچ نشانه‌ای دال بر وجود این مشکلات و دلیل یا دلایل خاصی مبنی بر وجود این تنش‌های درونی در نقاشی‌هایم مشهود نباشد و جستجوی آن را به عهده ذهن مخاطب گذاشته‌ام تا بیننده در تصویرسازی آزاد باشد و با تخیلات خودش برداشتی داشته باشد.

او گفت: من عنوان نمایشگاهم را بر همین اساس انتخاب کردم. در نقاشی‌های سعی‌ام بر آن بود تا  برای نشان دادن همین تضادها و پارادوکس بیشتر از رنگ‌های متضاد سیاهی و سفیدی، تیرگی و روشنی استفاده کنم.

این هنرمند نقاش گفت: همچنین چهره‌های آرام و درون پر متلاطم نشانه دیگری از تضاد و پارادوکس هست و "مو" در این آثار ایهامی از وجود خود زن است و در مجموعه بیشتر به این قضیه اشاره شده است.

واصف‌نیا گفت: در این مجموعه 13 تابلو به نمایش در آمده است که همگی با تکنیک رنگ و روغن شکل گرفته‌اند و فضاهایی سوررئالیستی را در دل خود به تصویر می‌کشند.

"پارادوکس" نمایشگاه سارا واصف‌نیا است که تا 4 مهر در میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک 72 میزبان علاقمندان به هنر است.

 

گالری والی سارا واصف‌نیا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین