کد خبر: 9267 A

ایران آرت : محمد رضا اسدزاده در خبرآنلاین نوشت: بزرگراه مشهور «نیایش» در اقدامی نسنجیده و در یک کج سلیقگی آشکار، به نام « آیت الله هاشمی رفسنجانی» شد. دانش «فرهنگ شناسی» و تجربه «مدیریت اجتماعی» می آموزد که در فرهنگ و ادبیات شهری مردم در آینده، این بزرگراه هیچ وقت و به هیچ وجهی، به نام «آیت الله هاشمی رفسنجانی» مشهور نخواهد شد. بزرگراه «نیایش»، نیایش خواهد ماند، گرچه تابلو ها تغییر کنند.

چنانکه هیچ یک از مردم شهر تهران، «میدان کاج سعادت آباد» را میدان «شهید تهرانی مقدم» نمی شناسند؛ و «میدان شهرداری سعادت آباد» را به نام «میدان قیصرامین پور» نمی شناسند؛ بگذریم که حتی «گیشا» را نیز پس از سه دهه «کوی نصر» نمی‌نامند. از این دست بی تدبیری ها و بی خردی های فرهنگی در این شهر که به دوگانگی و تضادهای شهری انجامیده است، بسیارند.

گرچه می دانم از هم‌گسیختگی فرهنگی این شهر، کارش از نامگذاری گذشته است و دغدغه اصلاح «اسم ها و قالب ها » را داشتن، در شهری که « رسم ها و مفهوم ها» از بین رفته است، کوه به ناخن کندن است و آرزوی محال داشتن اما نقد زمانه و زمینه ها، کار دغدغه‌مندان فرهنگ است که شاید در پسِ ناامیدی هم، بسی امیدها دارند.

اما اقدام مدیران شهرداری در دوره قالیباف و اعضاء فعلی شورای شهرداری تهران برای تعجیل و فوریت چنین تغییری نیز قابل تامل است. باید به جناب محسن هاشمی، گفت که این اقدام جای تاسف دارد نه تقدیر و رونمایی؛ و نیز باید تغییردهندگان را مواخذه می کردید که چرا با این اقدام شان، تضادهای نامگذاری شهری را دو چندان کرده اند.

 

بزرگراه نیایش بزرگراه هاشمی رفسنجانی
نظرات خوانندگان
  • ناشناس
    پاسخ

    الان بزگراه رسالت یک قسمتش رسالت است یم قسمتش جعفری و یک قسمتشنمیدون چی یا اتوبان ایوبی شده شیخ فضللالله. اتوبا تهران کرج و یک قسمتش شهید پسندیده آخه این ها یعنی چی.

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین